Затверджено Методику визначення шкоди та збитків, завданих об’єктам енергетичної інфраструктури


Затверджено Методику визначення шкоди та збитків, завданих об’єктам енергетичної інфраструктури

Міністерство енергетики та Фонд державного майна спільним наказом від 22.02.2023 № 57/342 затвердили Методику, яка визначає механізм оцінки шкоди та збитків, завданих об’єктам енергетичної інфраструктури України внаслідок втрати, руйнування або пошкодження у зв’язку зі збройною агресією російскої федерації.

Методика є обов’язковою для використання під час оцінки збитків, завданих постраждалим внаслідок збройної агресії, у тому числі під час проведення судової експертизи (експертного дослідження), пов’язаної з оцінкою збитків, завданих постраждалим внаслідок збройної агресії.

Посібник «Проведення навчання та інструктажів з охорони праці. Актуально під час воєнного стану»
Для довідок: (063) 590-97-54  E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Оцінка шкоди та збитків, що проводиться відповідно до цієї Методики здійснюється з такою метою:

 • визначення загальних розмірів та обсягів шкоди та збитків, завданих збройною агресією, для визначення загальних втрат та збитків по об’єктах енергетичної інфраструктури, для прогнозування загальнодержавних або секторальних витрат на відновлення, формування державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому, торфодобувному, нафтогазовому та нафтогазопереробному комплексі та визначення поточних потреб у відновленні, а також визначення обсягів компенсації постраждалим;
 • визначення розміру реальних збитків (у вартісному виразі), витрат, необхідних для відновлення майна та майнових прав, що зазнали руйнівного впливу внаслідок збройної агресії, для цілей подання постраждалими заяв про компенсацію, а також подання позовів до судових інстанцій, зокрема міжнародних.

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій
Для довідок: (063) 590-97-54  E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Об’єктом оцінки шкоди і збитків у цій Методиці є такі втрати об’єктів енергетичної інфраструктури, зокрема таких об’єктів:

 • нерухоме майно, в тому числі ділянки землі та речові права на них, будівлі і споруди;
 • рухоме майно, включаючи механізми, устаткування, обладнання та транспортні засоби;
 • техніка спеціального призначення;
 • товарно-матеріальні запаси для здійснення господарської діяльності;
 • інші активи енергетичної інфраструктури.

Оцінка реальних збитків та потреб у відновленні здійснюється шляхом проведення незалежної оцінки суб’єктом оціночної діяльності — суб’єктом господарювання, визнаним Законом, з дотриманням національних і міжнародних стандартів оцінки, та враховуючи вимоги, визначені цією Методикою, на підставі договору між таким суб’єктом оціночної діяльності та замовником такої оцінки.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Для довідок: (063) 590-97-54 E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

За результатами незалежної оцінки збитків складається звіт про оцінку збитків в електронній формі та, у разі потреби, у паперовій формі.

Документ набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН


«Атестація робочих місць — на відповідність НПА з охорони праці + практичний кейс, як визначити на яких робочих місцях і як проводити таку атестацію, щоб уникнути штрафів»

 • про правове регулювання проведення атестації робочих місць за умовами праці;
 • як визначити які робочі місця слід атестувати за умовами праці — з чого почати та як організувати;
 • про вивчення факторів виробничого середовища і трудового процесу;
 • як складати карти технологічних процесів та обладнання (устаткування), що генерують шкідливі та небезпечні виробничі фактори й виконувати оцінку технічного стану виробничого обладнання.

Консультації та замовлення за телефоном: 0 (800) 219-977

Матеріали до теми


Перелік документів, які набувають чинності у травні 2024 року
В інформаційних цілях надаємо перелік документів, які набувають чинності у травні 2024 року.   Будівництво ДСТУ 9251:2023 Настанова з контролю ...