За непроведення атестації на керівника чекає відповідальність


За непроведення атестації на керівника чекає відповідальність

Які робочі місця підлягають атестації? Хто відповідає за її проведення?

Згідно вимог п.п. 1 та 2 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.1992 р. № 41 основною метою атестації є регулювання відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах.

Періодичність атестації встановлюється підприємством у колективному договорі, але не рідше одного разу на 5 років.

Атестації підлягають робочі місця, на яких технологічний процес, обладнання, використовувані сировина і матеріали можуть бути потенційними джерелами шкідливих і небезпечних факторів. Для виробництв, робіт, професій та посад, для яких у Списках № 1 і 2 виробництв, робіт, професій посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, передбачено показники умов праці. Атестацію проводять тільки за цими показниками.

Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника (власника) підприємства, організації.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


Ідентичність термінів під час проведення атестації робочих місць: роз’яснення Держпраці
Державна служба України з питань праці у листі від 1 серпня 2024 року № 1197/2/2.5-ЗВ-24а надала роз’яснення про ідентичність термінів «атестація робочих ...