Єдиний підхід до протимінної діяльності в Україні


Єдиний підхід до протимінної діяльності в Україні

Уряд запровадив єдиний підхід до виконання в Україні заходів протимінної діяльності міністерствами та іншими органами виконавчої влади. Відповідну постанову, розроблену Міністерством оборони, прийняв Кабінет Міністрів. Документ визначає повноваження низки відомств у цій сфері, забезпечуючи виконання заходів згідно з міжнародними стандартами.

“Необхідність у такому єдиному підході для збільшення потенціалу України в сфері протимінної діяльності зумовлена масштабами забруднення територій вибухонебезпечними предметами внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Тому Міноборони напрацювало проект постанови, яка забезпечить взаємоузгоджене виконання заходів протимінної діяльності, формування та реалізацію державної політики у цій сфері з урахуванням міжнародних стандартів протимінної діяльності”, — прокоментував Міністр оборони Олексій Резніков.

Спецвипуск № 2, 2023 «Докладно про навчання з охорони праці + практичний кейс, як зробити навчання ефективним і зменшити витрати підприємства»

Так, потенційно забрудненими вважаються всі території, на яких велись або ведуться активні бойові дії, які перебувають в тимчасовій окупації та території, по яких були нанесені авіаційні та ракетні удари.

На звільнених територіях проводяться заходи нетехнічного, технічного обстеження потенційно небезпечних ділянок та їх маркування.

“Робота над удосконаленням процесів розмінування українських територій ведеться безперервно: як практично, на місцях, так і у нормативній площині. Йдеться як про сьогоднішні обставини, бойові дії та ракетні обстріли України росіянами, так і про створення сприятливих умов для повоєнного відновлення нашої держави”, — додав перший заступник Міністра оборони генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

За його словами, сьогодні до виконання заходів з розмінування в Україні залучаються підрозділи від Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби.

Для координації заходів протимінної діяльності Кабінет Міністрів України 2021 року утворив міжвідомчий допоміжний орган, який діє за колегіальним принципом під головуванням Міністра оборони України.

Посібник «Проведення навчання та інструктажів з охорони праці. Актуально під час воєнного стану»
Для довідок: (063) 590-97-54  E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Раніше писали:

Джерело: Урядовий портал


ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій

Спецвипуск № 1, 2023

  • Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
  • Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
  • Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя

Замовити

Матеріали до теми


Технічний регламент безпеки машин: вимоги, стандарти та рекомендації
Ринковий нагляд – це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам безпеки. В Україні органами ринкового нагляду є ...
Проєкт плану здійснення комплексних заходів державного нагляду на 2025 рік
Інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю) сформовано проєкт плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на ...
Пропонують посилити контроль за додержанням законодавства про працю
СПО профспілок оприлюднено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та внесення зміни ...