
Південним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці проводяться заходи щодо безпечності нехарчової продукції зокрема ліфтів і компонентів безпеки ліфтів.
Перевірки ліфтів, проводяться відповідно до Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 438, за результатами яких приймаються відповідні рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів. Зокрема фахівцями відділу в березні було проведено планові перевірки характеристик продукції за вищезазначеним технічним регламентом, під час яких було охоплено 18 ліфтів, які експлуатуються в Одеській області. За результатами заходу контролю було винесено рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів та надано строк для усунення порушень.
Основна мета технічного регламенту — забезпечення вимог безпеки, зменшення ризиків аварійних ситуацій при експлуатації, а також регламент встановлює вимоги до оцінки відповідності та маркування.
Живий журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері
Для довідок: 0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua
Основні положення регламенту щодо ліфтів і компонентів безпеки ліфтів передбачають:
- Оцінка відповідності. Ідентифікація органу з оцінки відповідності та кінцева перевірка є частиною процедури оцінки відповідності, під час проведення якої призначений орган установлює та засвідчує, що ліфт, на який виданий сертифікат експертизи типу або який розроблений і виготовлений відповідно до схваленої системи управління якістю, відповідає суттєвим вимогам щодо охорони здоров’я та безпеки, зазначеним у додатку 1 Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів.
- Технічна документація. Кожен ліфт має супроводжуватися технічною документацією.
- Маркування знаком відповідності технічним регламентам. Знак відповідності технічним регламентам повинен бути видимим, розбірливим і незмивним на кожному ліфті і компоненті безпеки для ліфтів або у разі, коли це неможливо, на етикетці, міцно закріпленій до компонента безпеки для ліфтів.
- Декларація про відповідність. Монтажник повинен скласти письмову декларацію про відповідність для кожного ліфта. Виробник повинен скласти письмову декларацію про відповідність для кожного компонента безпеки для ліфтів.
Наголошуємо на необхідності дотримання вимог чинного законодавства, та нагадуємо, що органами ринкового нагляду надається безоплатна консультаційна підтримка з питань ринкового нагляду у вигляді письмового чи електронного звернення від суб’єкта господарювання, а також через систему онлайн сповіщення «інтерактивний інспектор» на офіційному сайті Управління.
Раніше писали: Експлуатація ліфтів в умовах воєнних (бойових) дій
Джерело: Управління Держпраці