Які вимоги до забезпечення засобами індивідуального захисту працівників житлово-комунального господарства


Які вимоги до забезпечення засобами індивідуального захисту працівників житлово-комунального господарства

Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

Наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 10.12.2012 № 1389 затверджені Норми безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам житлово-комунального господарства, що поширюються на суб’єкти господарювання незалежно від форм власності й організаційно-правової форми, які здійснюють діяльність з надання послуг у житлово-комунальному господарстві.

Читайте також: Про засоби індивідуального захисту: сертифікація, маркування та безпечна експлуатація

Працівники сфери житлово-комунального господарства, які виконують роботи, не зазначені у розділі II цих Норм, забезпечуються ЗІЗ згідно з вимогами норм безоплатної видачі ЗІЗ працівникам відповідних видів економічної діяльності.

У спеціальному одязі допускається застосування бавовняних та змішаних тканин, які мають висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи відповідно до сфери застосування.

Спеціальний одяг для захисту від кислот має бути виготовленим із прогумованих тканин або з вовняних тканин з поліхлорвініловим покриттям, для захисту від вологи – із брезентових або прогумованих тканин, а також із тканин, оброблених водовідштовхувальними засобами.

 

Працівники, які виконують газонебезпечні роботи, забезпечуються спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими ЗІЗ в антистатичному виконанні.

Читайте також: Засоби індивідуального захисту органів дихання

Працівникам можуть видаватися засоби індивідуального захисту понад передбачені норми з врахуванням вимог технологічних процесів і нормативних актів про охорону праці, за погодженням із представниками профспілкових органів, за рішенням трудового колективу підприємства.

У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок. У разі придбання працівником спецодягу, інших засобів індивідуального захисту, мийних та знешкоджувальних засобів за свої кошти роботодавець зобов’язаний компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.

Джерело: Судово-юридична газета

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


У яких випадках роботодавець зобов’язаний забезпечити працівників засобами індивідуального захисту: коментар Держпраці
Відповідно до статті 8 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці», на роботах із шкідливими ...
Особиста медична книжка працівника: що потрібно знати працівникам і роботодавцям
Працівники окремих професій, виробництв та організацій зобов’язані мати особисту медичну книжку. З’ясуємо, для кого саме такі вимоги визначено та що ...
Профілактика нещасних випадків: змодельовано аварійну ситуацію під час заправки транспорту зрідженим газом
На Хмельниччині фахівець Центрально-західного міжрегіонального управління Держпраці провів моделювання аварійної ситуації під час заправки автомобільного транспорту зрідженим вуглеводним газом. Посадовець ...
Про основні заходи профілактики виробничого травматизму
Основними завданнями профілактики травматизму є пропаганда безпечних умов праці, інформування працівників про їхні права й обов’язки в галузі охорони праці, ...