Які права мають неповнолітні працівники


Які права мають неповнолітні працівники

Діти, що працюють, прирівнюються у правах до дорослих, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

При прийнятті на роботу дітей з ними обов’язково укладається письмовий трудовий договір.

 

Тривалість роботи і заборони для неповнолітніх працівників

Тривалість роботи дітей залежить від віку. Для дітей віком від 16 до 18 років – 36 годин на тиждень, для дітей віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) – 24 години на тиждень.

На кожному підприємстві, в установі, організації має вестися спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.

Читайте також: Не можна залучати неповнолітніх до важких робіт

Забороняється застосування праці дітей на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

Забороняється залучати дітей до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Усі діти приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові.

 

Забороняється залучати дітей до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

Читайте також: Що необхідно знати про працю неповнолітніх: інфографіка

 

Норми виробітку і оплата праці

Для дітей норми виробітку встановлюються виходячи з норм виробітку для дорослих працівників пропорційно скороченому робочому часу для дітей.

Заробітна плата дітям при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як і дорослим працівникам при повній тривалості робочого часу.

Щорічні відпустки дітям надаються у зручний для них час тривалістю 31 календарний день.

Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці
Замовити 0 (800) 219-977

Джерело: Управління Держпраці

Корпоративні тренінги з домедичної допомоги

Матеріали до теми


Працевлаштування неповнолітньої особи у ФОПа: на що слід звернути увагу
Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП) не містить заборон або застережень щодо укладання трудового договору між неповнолітнім працівником та ...
Охорона праці: перевантаження обов’язками сприяють вигоранню вчителів
Служба освітнього омбудсмена оприлюднила результати опитування, яке засвідчило: педагоги шкіл щоденно виконують значний обсяг додаткової роботи, що не передбачена посадовими ...
Щодо охорони праці персоналу АЗС
Заправка автомобілів зрідженим вуглеводним газом (далі — ЗВГ) паливних балонів автотранспортних засобів, двигуни яких працюють на ЗВГ, здійснюється працівниками — ...