Як вберегтися під час ожеледиці


Як вберегтися під час ожеледиці

Водії вже давно змінили «літнє взуття» на зимову альтернативу. Пішоходам також потрібно бути обережнішими та подбати про безпечне взуття на найближчі декілька місяців.

ДСНС України підготувала прості рекомендації, як уберегтися від травм у період ожеледиці:

 • Носіть відповідне взуття з протектором для кращого зчеплення з поверхнею землі. Фахівці також радять взуття з підошвою з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків.
 • Літнім людям варто при ходьбі використовувати палиці або хоча б одну палицю для кращої стійкості.

Читайте також: Заходи профілактики переохолоджень працівників

 • Прогулянки для вагітних жінок в ожеледицю без супроводу небезпечні. Також не варто без потреби виходити на вулицю, якщо ви захворіли або відчуваєте слабкість.
 • Придбайте «льодоступи» та надягайте їх на підошви та каблуки вашого взуття. Або зробіть подібний захист власноруч: наклейте двосторонню липку стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть її піском.
 • При ходьбі по слизькій поверхні руки повинні бути вільні для балансування. Краще не тримати їх в кишенях, а також не нести сумки в руках. Оптимальний варіант в такому випадку – рюкзак.
 • Обходьте металеві кришки люків, адже вони, як правило, покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що також дуже небезпечно.
 • Тримайтеся якомога далі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже небезпечними є бурульки, які намерзають на дахах будинків.
 • Будьте особливо уважні, коли переходите дорогу під час снігопаду та в ожеледицю. Пам’ятайте, що за умов ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту.
 • Не поспішайте і не робіть великих кроків, оскільки так зменшується стійкість і збільшується ймовірність послизнутись.

Читайте також: Переохолодження на роботі: як вберегтися?

Якщо ви впали й через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль в суглобах, помітили  пухлини на м’яких тканинах – терміново зверніться до лікаря в травмпункт.

Будьте обачними, обирайте правильне взуття, не поспішайте при ходьбі та бережіть себе.

 

Як вберегтися під час ожеледиці - Фото 1

Джерело: МОЗ


ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій

Спецвипуск № 1, 2023

 • Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
 • Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
 • Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя

Замовити

0 (800) 219-977

Матеріали до теми


Як працівника допустити до робіт підвищеної небезпеки: 9 кроків
Робота підвищеної небезпеки та кримінальна відповідальність Алгоритм допуску працівника до роботи підвищеної небезпеки Зразки документів для організації безпечної роботи   ...
Важливі моменти під час встановлення генератора
Генератори забезпечують надійне електроживлення, яке фактично обмежується лише запасом палива для роботи пристрою. Подібну техніку часто використовують у аварійних випадках, ...