...

Як роботодавцеві провести моніторинг щодо належних умов праці?


Статтею 6 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці» визначено, що працівники мають право на належні умови праці на робочих місцях, безпеку технологічних процесів, машин механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, та санітарно-побутові умови що відповідають законодавству.

Задля забезпечення безпечного виконання робіт, роботодавцеві необхідно провести моніторинг всіх ризиків (властивостей фізичних, хімічних речовин, кліматичних умов, встановлення факторів і причин несприятливих умов праці, встановити ступінь шкідливості і небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією тощо).

Читайте також: Зареєстровано законопроєкти щодо безпеки та здоров’я працівників

Для проведення моніторингу на підприємстві створюються комісії до складу яких входять люди що мають відповідну підготовку навчання за відповідними напрямками, і які здатні аналізувати небезпеки.

Комісії за результатами розгляду та аналізу роблять заключні висновки щодо наявних небезпек (або їх відсутності) та зменшення впливу їх на людину що задіяна в трудових процесах.

За результатами роботи роботодавець здійснює відповідне реагування. Якщо роботодавець не виконує своєї функції із забезпечення безпечних умов праці, кожен працівник має повне право відмовитись від дорученої роботи, якщо створюються виробничі ситуації, небезпечні для його життя та здоров’я або для людей, що його оточують. Кожен працівник має беззаперечне право розірвати договір за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує вимоги законодавства про охорону праці.

Читайте також: Змінено перелік даних у сфері охорони здоров’я, які підлягають оприлюдненню

Джерело: Управління Держпраці

Корпоративні тренінги з домедичної допомоги

Матеріали до теми


Затверджено Національний план спільних дій щодо відзначення Дня охорони праці у 2024 році
Проблеми неформальної економіки, незадекларованої праці, виробничого травматизму в умовах повномасштабної війни наносять невиправної шкоди обороноздатності країни та економіці. Подолати ці ...
Безпечне використання дизель-генераторів: на Одещині проведено технічну консультацію
З метою забезпечення зниження рівня виробничого травматизму головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Владіслав Трофімов ...