На підприємстві, яке експлуатує систему газопостачання власними силами, має бути створена газорятувальна служба. Під час технічної консультації на одному з підприємств посадовці відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Запорізькій нагадали, що роботодавець зобов’язаний забезпечити газорятівника безоплатно, за встановленими нормами, спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, а також мийними та знешкоджувальними засобами. На час виконання певних робіт, для яких не передбачені ЗІЗ, згідно з нормами, видаються чергові ЗІЗ колективного користування, що передаються однією зміною іншим.
Живий журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
До складу ЗІЗ, які видаються, крім того, входять:
- каска захисна з підшоломником, окуляри захисні закриті, респіратор газозахисний – під час проведення огляду та обстеження газовибухопожежонебезпечних дільниць, установок;
- пояс запобіжний, протигаз фільтруючий, протигаз шланговий, апарат дихальний повітряний для рятувальних служб – під час нагляду за безпечним проведенням газонебезпечних робіт або участі в ліквідації аварій.
Протигази перевіряють на герметичність перед виконанням кожної газонебезпечної роботи, а пояси запобіжні з карабінами й мотузкою на міцність – не рідше 1 разу на 6 місяців, під керівництвом відповідальної особи, призначеної наказом по підприємству. Кожен пояс і мотузка повинні мати інвентарну бирку з указаними датами випробувань – проведеного й наступного. Зберігати ЗІЗ треба, відповідно до вимог заводів-виготовлювачів.
Джерело: Управління Держпраці