Впровадження ризик-орієнтованої Концепції охорони праці: досвід «Волинь-цементу»


Впровадження ризик-орієнтованої Концепції охорони праці: досвід «Волинь-цементу»

У впровадженні на Рівненщині ризик-орієнтованої Концепції охорони праці допоможе досвід філії «Волинь-цемент» ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна»

Начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний провів робочу зустріч із посадовими особами філії «Волинь-Цемент» та ознайомився з роботою служби охорони праці заводу. Участь у зустрічі взяли директор ДП «Рівненській експертно-технічний центр Держпраці» Роман Карпюк, начальник служба охорони праці та навколишнього середовища ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна» Роман Науменко. Фахівці обговорили шляхи реалізації на Рівненщині ризик-орієнтованої Концепції охорони праці, що прийнята Україною у 2018 році.

Впровадження ризик-орієнтованої Концепції охорони праці: досвід «Волинь-цементу»

Одним із ключових напрямів переходу підприємств Рівненщини на роботу за європейськими стандартами безпеки є вивчення передового досвіду. Такою школою може стати «Волинь-Цемент» – одне з найпотужніших на Рівненщині інвестиційних підприємств, що займає передові позиції серед виробників цементу світового рівня. Важливо, що підприємство вже тривалий час працює за ризик-орієнтованою системою охорони праці.
Для безпеки праці на ПРАТ «Дікергофф Цемент Україна»визначальними є підбір професіональних кадрів, своєчасний ремонт, оновлення та модернізація обладнання.

Впровадження ризик-орієнтованої Концепції охорони праці: досвід «Волинь-цементу»

В 2013 році на підприємстві був розпочатий проект «Безпека понад усе» з залученням одного з світових лідерів у сфері безпеки праці – компанії DuPont.

Завдяки цьому проекту:
– розроблена стратегія розвитку корпоративної культури безпеки праці;
– впроваджені внутрішні стандарти підприємства з охорони праці,
– проводяться регулярні практичні навчання персоналу з використанням світових практик;
– проведена ідентифікація небезпек та проводиться систематична оцінка ризиків;
– розпочато впровадження системи LOTOTO (блокування небезпечних джерел енергії);
– запроваджено методику оцінювання системи охорони праці на відповідність 11 Елементам Матриці оцінки системи за Кривою Бредлі.

Одним із етапів розвитку системи управління охороною праці була сертифікація згідно з вимогами стандарту OHSAS 18001:2007 «Системи управління гігієною та безпекою праці. Вимоги».
Цей факт є підтвердженням того, що підприємство знає та контролює всі потенційні ризики, які можуть виникати як у звичайній повсякденній роботі, так і у нестандартних ситуаціях.
Наступним кроком «Дікергофф Цемент Україна» планує сертифікацію згідно з вимогами нового стандарту в сфері охорони праці ISO 45001-2018.

Начальник Управління Держпраці Юрій Наконечний наголосив, що загалом в області превентивна робота повинна бути націлена на профілактику порушень, мінімізацію випадків травматизму. Важливим засобом цього є впровадження ризик-орієнтованої Концепції охорони праці, роз’яснення її стандартів кожному роботодавцю. Адже саме роботодавець несе відповідальність за оцінку ризиків на робочому місці, визначення небезпечних факторів, їх усунення і створення загалом належних умов праці.

Джерело: прес-центр Управління Держпраці у Рівненській області

Матеріали до теми


Зарубіжний досвіт з охорони праці: чи є вікові обмеження працівників, зайнятих на виобництві та в нічний час
Зарубіжний досвід охорони праці включає вікові обмеження для працівників, особливо у виробництві та під час нічних змін. Це спрямовано на ...
Особливості питань охорони праці під час ліквідації наслідків аварій та стихійного лиха
Ліквідація наслідків аварій та стихійного лиха — це процес, що потребує не лише професійної підготовки рятувальних команд, а й дотримання ...
У чому саме полягає ефективний метод управління безпекою та охороною праці
Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), затверджене наказом Державного комітету України ...
Зменшення ймовірності виникнення пожежі при короткому замиканні: які способи доцільно застосувати
Мінімальний переріз провідника напругою до 1 кВ за умовою забезпечення термічної стійкості та за умовою незагоряння при короткому замиканні (КЗ) визначається за виразом ...