
У Києві 25 квітня 2025 року відбувся XII Всеукраїнський форум «Безпека праці 2025. Від турботи про людей до стійкості компаній». Захід зібрав близько 200 учасників — більше 100 учасників у залі, а також широку онлайн-аудиторію.
Форум було організовано проєктом «Охорона праці і пожежна безпека», який під час заходу оголосив про ребрендинг і перехід до нового етапу розвитку під назвою WorkSafe.UA. Безпека та здоров’я на роботі (щоб ознайомитися із Живим журналом від проєкту, клікай тут).
Цьогорічний форум став не просто майданчиком для дискусій, а стратегічною подією, яка об’єднала державних діячів, провідних фахівців з безпеки праці, HR-експертів та представників бізнесу.
Захід став маркером нової філософії — інтеграції безпеки у стратегію соціально відповідального бізнесу та післявоєнного відновлення країни.
Головні теми форуму:
1. Законодавство та державна політика в сфері безпеки праці
Панельна дискусія за участі представників Мінекономіки, Держпраці, ESOSH, Всеукраїнського обʼєднання організацій роботодавців охорони здоровʼя була присвячена обговоренню проєкту Закону України «Про безпеку та здоров’я працівників на роботі».
2. Управління ризиками та технології в охороні праці
Обговорювали цифрові рішення для підприємств, автоматизацію процесів з безпеки праці, аудити. Особливу увагу було приділено практичним кейсам українських компаній.
3. Ментальне здоров’я та безпека працівників в умовах війни
Вперше в межах форуму порушено тему реінтеграції ветеранів — у партнерстві з Міжнародним Альянсом Готовності HR до військових викликів. Доповідачі обговорили психологічну адаптацію, підготовку HR-фахівців до роботи з ветеранами, а також ментальну підтримку персоналу.
4. HR як драйвер безпечного середовища
HR-фахівці ділилися практиками побудови культури безпеки, залучення працівників до процесів охорони праці та маркерами справді турботливого роботодавця.
Форум розпочався з панельної дискусії, присвяченої обговоренню нового законопроєкту «Про безпеку та здоров’я на роботі». Модератором виступила Світлана Сокуренко, координаторка групи законодавчих ініціатив ESOSH. Серед спікерів були:
Олександр Шутенко, начальник відділу з питань умов праці та здоров’я і безпеки працівників Міністерства економіки України; Олександр Ігнатов, директор департаменту з питань безпеки праці Державної служби України з питань праці; Святослав Ханенко, голова ради Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців охорони здоров’я.
Учасники обговорили вплив нового законодавства на працівників, бізнес і суспільство, а також шляхи підготовки до змін.
Роль медіа у формуванні культури безпеки праці
Під час виступу головної редакторки проєкту «WorkSafe.UA Безпека та здоров’я на роботі» Олександри Дзюби було підкреслено важливість медіа у розширенні культури безпеки праці.
Проєкт «WorkSafe.UA» став новим етапом розвитку ініціативи, спрямованої на підвищення обізнаності та формування сучасного погляду на безпеку праці в Україні.
Останні зміни у сфері безпеки: досвід компаній та експертів
У другій частині форуму були представлені практичні кейси та інноваційні рішення у сфері безпеки праці:
Світлана Сокуренко розповіла про подолання стигми та створення відкритого діалогу щодо ментального здоров’я на роботі, Тетяна Полетуха представила зміни до Типового положення про навчання, зокрема щодо психосоціальної підтримки на робочому місці, Юлія Ярмоленко, голова наглядової ради компанії «БКК», депутатка Київської Міської Ради презентувала авторську гру «Щастя на 360» для корпоративного сектору, яка поєднує елементи психології, коучингу та стратегічного мислення, Ольга Тіщенко, провідний інженер з охорони праці ТОВ «Нова Пошта», розповіла про інтерактивний медичний огляд, Наталія Ковальчук, директор ТОВ «ДІ ОС», розповіла про автоматизацію процесів охорони праці, Юлія Ярош, інженерка з охорони праці компанії «Smart Solutions», представила очікувані зміни у реєстрації технологічних транспортних засобів, Яна Богодист, заступник директора ТОВ «ДЕЛЬТА ПЛЮС УКРАЇНА», висвітлила вплив якісних засобів індивідуального захисту на ефективність бізнесу, Альона Шинкаренко, експерт з розслідування нещасних випадків на виробництві, поділилася досвідом розслідування нещасних випадків в умовах воєнного стану, Олексій Михайлов, менеджер з безпеки праці «Carlsberg Ukraine», представив кращі практики системи управління ризиками у компанії, Микола Середа, менеджер з безпеки праці «ДТЕК ЕНЕРГО», поділився практичним досвідом підвищення культури безпеки в компанії, Наталя Михаленко та Євген Тарасов з компанії «Профітех» спільно з 4 HELP VR (Польща) провели інтерактив «Безпека віртуальна, ризики реальні: як VR-навчання рятує життя?».
Блок Адаптація ветеранів у робочому середовищі
Цей блок був проведений у партнерстві з International Alliance for HR Readiness.
Марина Головко, HRD robota.ua, розповіла про адаптацію ринку праці під потреби ветеранів і ветеранок, Ірина Тарасова, СЕО International Alliance for HR Readiness, поділилася стратегіями підготовки підприємств до повернення ветеранів у робочий процес., Наталія Абрамова, радниця генерального директора «ДТЕК ЕНЕРГО», керівниця проєкту «Ветерани», розповіла про програму підтримки ветеранів в компанії, Марина Крамарєва, керівниця департаменту «Payments Smart Solutions», засновниця соціального проєкту «Сенси об’єднують», виступила з темою «Соціальна відповідальність бізнесу: не вибір, а необхідність», Костянтин Федоров, провідний інженер з безпеки праці ТОВ «Нова Пошта», поділився досвідом підтримки демобілізованих працівників.
Синергія менеджменту безпеки та HR-сфери: шлях до соціальної відповідальності
У завершальній частині форуму обговорювалися питання синергії між менеджментом безпеки та HR-сферою:
Володимир Малічевський, власник «ICPM», консультант з організаційного розвитку, автор проєктів зі створення корпоративних університетів, виступив з темою «Культурний код українців та безпечна поведінка», Альона Шинкаренко, спеціаліст з побудови системи управління безпеки праці, підкреслила важливість співпраці HR-служби та служби охорони праці для побудови надійної системи та безпечного робочого середовища.
Форум завершився підведенням підсумків та обговоренням подальших кроків у формуванні сучасної культури безпеки праці в Україні. Захід став важливою складовою у формуванні нового, сучасного погляду на безпеку праці в Україні.
Подяка партнерам
Проєкт WorkSafe.UA, який є організатором XII Всеукраїнського форуму «Безпека праці 2025. Від турботи про людей до стійкої компаній» висловлює подяку партнерам:
Генеральному партнеру, Callab
Піклуйтеся про здоров’я вашого колективу разом з «Callab» — надійним партнером у корпоративному медичному обслуговуванні з інноваційними IT-рішеннями для бізнесу, договірними відносинами більш ніж зі 100 клініками по всій Україні, організацією виїзних медоглядів в будь-яке місто Україні.
Ексклюзивному партнеру, ПРОФІТЕХ
Навчально-консультаційний центр «ПРОФІТЕХ» — ваш надійний партнер у сфері охорони праці. Онлайн-навчання, атестація, аудит і документація — все в одному місці. Навчайтесь ефективно, де б ви не були.
Інноваційному партнеру, 4 HELP VR
Інноваційне навчання VR забезпечує реалістичне та захоплююче навчальне середовище, що дозволяє безпечно та контрольовано практикувати свої навички.
Ексклюзивному партнеру, еДІОС
«еДІОС» — це сучасна система автоматизації управління охороною праці: дистанційне навчання, інструктажі, контроль ЗІЗ, документація, аудит. Автоматизуйте охорону праці — легко, ефективно, онлайн.
Партнеру DELTA PlUS
«DELTA PlUS» — інноваційні засоби індивідуального захисту, що поєднують безпеку, комфорт і сучасний дизайн. 17 виробництв, 110 країн, 7000+ товарів — усе для вашого захисту.
Інформаційним партнерам: Smart Solutions, Robota UA, Dsnews.ua, 44 UA Сайт міста Києва.
Солодкому партнеру БКК
«БКК» — провідний український виробник солодощів. В асортименті — понад 50 найменувань смаколиків, які підкорюють із першого шматочка. БКК — щастя є!
Кавовому партнеру IDEALIST COFFEE СО. «IDEALIST COFFEE СО» – компанія експертів та кавоманів, натхнені культурою specialty кави які прагнуть відкрити її для кожного.
Наш кавовий партнер забезпечує повний цикл виробництва: ретельно відбирає зелене зерно, обсмажує його на сучасному обладнанні, а також упаковує з використанням азоту для кращого зберігання смаку та аромату кави. Усе це для того, щоб ви могли отримати справжню насолоду від гарячого напою вдома, в офісі чи в закладах «IDEALIST».
Водному партнеру, МОРШИНСЬКА. Природна мінеральна «МОРШИНСЬКА» — джерело сили та відновлення на шляху до Щасливої Країни Майбутнього. Моршинська — природне відновлення та підтримка гідробалансу щодня!
Алкогольному партнеру, ТМ Villa UA. «ТМ Villa UA» — це натуральне українське вино європейської якості! Villa UA — це яскравий та емоційний партнер ваших гастрономічних шедеврів.
Смачному партнеру, Eat Point. Кейтеринг, який створює атмосферу: «Eat Point» приїде, приготує, здивує.
Спробуйте — і закохайтесь: дегустація безкоштовна, доставка — миттєва.
Новий день — новий смак: меню Eat Point ніколи не буває нудним.
Косметичному партнеру, MEDDIS. Космецевтичні програми «MEDDIS» — це ефективні рішення для догляду за шкірою обличчя та волоссям, що поєднують наукові розробки та силу активних компонентів у робочих дозуваннях.