Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Уряд схвалив закон про накопичувальну пенсію для деяких категорій робітників

18 листопада на черговому засіданні Уряду ухвалено законопроект про запровадження накопичувальної пенсійної системи.

Що передбачається. Запровадити накопичувальну професійну пенсійну систему для окремих категорій осіб: віком до 35 років із числа зайнятих на шкідливих роботах та деяких інших категорій осіб, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення. Об’єм коштів для такої накопичувальної системи становитиме 2–3 млрд грн на рік.

До повного переходу на виплати з накопичувальної системи джерелом фінансування пенсій будуть страхові внески, які сплачуватимуться роботодавцями за рахунок підвищеної ставки ЄСВ замість механізму відшкодування.

Щороку роботодавцями не відшкодовується близько 25% виплачених пільгових пенсій. Із понад 10 000 підприємств, які мають відшкодовувати пільгові пенсії, понад 8000 мають заборгованість із відшкодування, з яких понад 2500 є економічно неактивними (перебувають у стані банкрутства або не мають активів для погашення заборгованості).

Що це дасть. Запровадження накопичувальної професійної пенсійної системи дасть змогу формувати пенсійні заощадження, якими особа зможе скористатися при виході на пенсію до досягнення загального пенсійного віку, за дотриманням умови щодо необхідної тривалості зайнятості на певних роботах і загального страхового стажу.

Джерело: Finance.UAРозсилка новин