Уряд активізує зусилля щодо безпеки нехарчової продукції


Уряд активізує зусилля щодо безпеки нехарчової продукції

В межах підготовки до підписання «промислового безвізу» з Європейським Союзом Уряд України здійснює комплексні заходи для підвищення рівня безпеки нехарчової продукції на українському ринку.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про відновлення позапланових заходів державного ринкового нагляду щодо усіх видів продукції, а також планових та позапланових перевірок нехарчової продукції у трьох пріоритетних напрямках Угоди АСАА (Угоди про оцінку відповідності та прийняття промислової продукції), що включають електромагнітну сумісність, низьковольтне електричне обладнання та безпеку машин і механізмів.

Раніше писали: Про обов’язки розповсюджувачів нехарчової продукції

Цей крок є важливою вимогою наших європейських партнерів і сприятиме захисту українських споживачів від порушень безпеки нехарчової продукції.

Важливим компонентом цих зусиль є інформаційні кампанії в сфері ринкового нагляду, які активно проводяться Держпраці. Їх мета — не лише підвищення обізнаності бізнесу про стандарти безпеки продукції нарівні з ухваленими заходами, а і зменшення адміністративного тиску на бізнес.

Нагадуємо, що протягом 2023 року було проведено 2 інформаційні кампанії, якими було охоплено такі види продукції як: генератори, газові балони, ручний електроінструмент, засоби індивідуального захисту, ліфти тощо.

Раніше писали: Штрафні санкції за неналежне зберігання нехарчової продукції

В цілому, проведено 2 тис. 170 інформаційних відвідувань в місцях реалізації та зберігання продукції, за результатами яких було виявлено 1 тис. 703 одиниці продукції, що містить ознаки невідповідності.

Джерело: Управління Держпраці

Засоби індивідуального захисту

Матеріали до теми


Про безпечність нехарчової продукції: основні ознаки
Головною ознакою безпечності нехарчової продукції є наявність маркування знаком відповідності — Знак відповідності технічним регламентам має форму незамкненого з правого ...
Міжнародна співпраця у ринковому нагляді: засоби забезпечення безпеки продукції
Органи ринкового нагляду співпрацюють з відповідними органами інших держав і міжнародними організаціями з питань, пов’язаних із здійсненням ринкового нагляду і ...