Укренерго прогнозує незначні обмеження електрики взимку


Укренерго прогнозує незначні обмеження електрики взимку

За умови низьких температур (мінус 10-15 градусів) енергетики можуть застосовувати одну чергу у графіках відключень у ранкові та вечірні години. За теплої погоди Україна зможе пройти опалювальний сезон без відключень.

Про це повідомив в.о. голови правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт на виїздному засіданні комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 30 вересня.

Він зазначив, що Укренерго підготувало оновлений прогнозний баланс на осінньо-зимовий період. «Цей документ передбачає, що у трьох місяцях – грудень, січень і лютий – нас можуть очікувати певні незначні обмеження у споживанні електроенергії», — сказав Брехт.

За його словами, потреба обмежувати споживання може виникнути у ранкові та вечірні години у робочі дні.

«При температурі, яка буде «нульовою» або характеризуватиметься позитивними значеннями ми будемо проходити цей період без обмежень. Якщо говорити про температуру мінус 10-15 градусів, то обмеження можливі. Але вони не мають сягати понад 1-1,5 ГВт, що співмірно одній черзі у графіках відключень», — зауважив Брехт.

Очільник Укренерго наголосив, що компанія відпрацьовує механізми для компенсації дефіциту в енергосистемі, одним із таких механізмів є імпорт. За словами Брехта, наразі йдеться про потенційну можливість збільшення потужності перетину на 300 МВт — до 2 ГВт.

Читайте також: Дії роботодавця для підготовки до аварійного відключення електроенергії

Другим механізмом подолання дефіциту є аварійна допомога. Розглядається також і відновлення та будівництво нової генерації.

«За попередніми оцінками, реальних об’єктів, які можуть бути введені в експлуатацію або відремонтовані цьогоріч, це близько 500 МВт потужностей. Із них половина — об’єкти розподіленої генерації», — повідомив Брехт.

Ще 250 МВт потужностей може надати енергосистемі будівництво плавучих електростанцій.

Як повідомлялося, Єврокомісія додатково виділить близько 160 млн євро для допомоги енергетичній системі України в умовах російських атак.

Читайте також: Безпека праці під час аварійного відключення світла

Джерело: Укрінформ

Практикум «Пожежна безпека і цивільний захист на обʼєктах з масовим перебуванням людей на прикладі медичних та освітніх установ»

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...