Україна запропонувала корейській урядовій установі долучитися до підтримки проєктів з відновлення енергетики


Україна запропонувала корейській урядовій установі долучитися до підтримки проєктів з відновлення енергетики

Україна спільно з партнерами постійно шукають рішення, як прискорити відновлення української енергетики та залучити більше підтримки до приватного сектору економіки. Зокрема, можливості грантових та інвестиційних програм для відновлення енергетики обговорювались під час відеозустрічі Мінекономіки з керівництвом корейської урядової установи KIND (Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation), яка вже підтримує в Україні низку проєктів з відновлення.

«Питання відновлення енергетики та підтримки приватного сектору перебувають в центрі уваги українського Уряду. Разом з партнерами постійно шукаємо нові можливості, як швидше відновити зруйновані потужності. У цьому контексті важливі приватні інвестиції. Інвестиційний потенціал України в енергогалузі ми оцінюємо в майже 168 млрд дол. США в наступні 10 років. Запропонували корейській урядовій установі KIND розглянути можливість розширити підтримку проєктів в Україні на проєкти відновлення енергетики, забезпечення енергонезалежності муніципалітетів. Зокрема, через фінансування розвитку розподіленої генерації. Ми знаємо про зацікавленість корейського бізнесу у таких проєктах», — зазначив заступник Міністра економіки Володимир Кузьо.

 

Читайте також: Українців закликали встановлювати сонячні установки

За словами заступника Міністра, під час зустрічі сторони також обговорили участь KIND у проєктах в Україні. Зокрема, установа працює над транспортним генпланом Київської області, смарт-сіті генпланом Умані, планом реконструкції/відновлення українських аеропортів. Також серед проєктів – технічна допомога в реконструкції Каховської дамби, проєкт реновації залізниці, включно із запуском швидкісного сполучення Київ-Польща, проєкт очищення стічних вод у Бучі та інші проєкти за участі міст й муніципалітетів.

Читайте також: Приватна енергонезалежність: звідки очікувати на допомогу

Джерело: Урядовий портал

Електронна версія «Охорона праці і пожежна безпека». Передплата – 2025

Матеріали до теми


Безпечне використання резервних джерел живлення
Внаслідок масштабних ракетних обстрілів енергетична інфраструктура України зазнала значних пошкоджень. Тож для забезпечення стабільної роботи енергосистеми в усіх регіонах застосовуються ...
Розпочато прийом заявок на компенсацію за розмінування земель сільськогосподарського призначення
Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Міністерством економіки України та Центром гуманітарного розмінування оголошують про початок прийому заявок ...