Цифровізуємо військово-лікарську комісію: учасники процесу можуть обмінюватися документами онлайн


Цифровізуємо військово-лікарську комісію: учасники процесу можуть обмінюватися документами онлайн

Відтепер медичні заклади можуть обмінюватися документами з військовими частинами й територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки через систему електронного документообігу. Це значно спростить та пришвидшить процес проходження військово-лікарської комісії для захисниць і захисників.

 

Спрощено процедуру ВЛК для військовослужбовців

Мінцифри разом з Міноборони, МОЗ та громадськими організаціями розробило зміни до законодавства, які дали змогу спростити процес ВЛК для військовослужбовців. Раніше бійці навіть з важкими пораненнями змушені були годинами стояти в чергах, збирати десятки документів і їздити в різні міста України, щоб пройти військово-лікарську комісію. Наприклад, після рішення ВЛК військовим потрібно було особисто возити документи про відпустку або непридатність за станом здоровʼя до військової частини.

 

Читайте також: «Розумні» милиці: чи можуть ними скористатися українські ветерани

Тепер заклад охорони здоров’я зможе самостійно направити туди документи онлайн. А після опрацювання військова частина надішле їх безпосередньо до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП). Бійцю залишиться лише з’явитися в ТЦК та СП за місцем проживання або відпустки.

 

Які документи доступні онлайн

Електронну систему документообігу вже розгорнуто в більшості військових частин, територіальних центрів комплектування, військових госпіталів і цивільних закладів охорони здоров’я, де захисники проходять ВЛК. Тож вони зможуть отримати онлайн:

  • довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва);
  • постанову ВЛК про потребу у відпустці для лікування;
  • постанову ВЛК про непридатність до військової служби;
  • інформування про військовослужбовців на стаціонарному лікуванні.

Крім того, можна отримати додаткові документи, необхідні для висновку ВЛК з військової частини. Для цього достатньо лише відправити електронний запит до електронної системи.

Якщо вам відмовляють у наданні послуги або установа, до якої звернулися, не має системи електронного документообігу, звертайтеся на гарячу лінію МОЗ — 0 800 60 20 19 або Міноборони — 0 800 500 442.

 

Читайте також: Охорона ментального здоров’я: кроки МОЗ для покращення якості та доступності психологічних послуг

Нагадаємо, у серпні Уряд затвердив Порядку здійснення в особливий період обміну медичними та іншими документами військовослужбовців між закладами охорони здоров’я державної та комунальної власності, державними установами Національної академії медичних наук, в яких військовослужбовці перебували (перебувають) на лікуванні, військовими частинами і територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки постановою від 23 серпня 2023 року № 901.

Міністерство цифрової трансформації України

Читайте також: Змінено перелік даних у сфері охорони здоров’я, які підлягають оприлюдненню

Джерело: Урядовий портал


ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій

Спецвипуск № 1, 2023

  • Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
  • Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
  • Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя

Замовити

(067) 317-58-86

Матеріали до теми


Кабміном внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком
Уряд знову вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів ...