Яка різниця між медичним висновком та е-лікарняним


Яка різниця між медичним висновком та е-лікарняним

У зв’язку з повним переходом в Україні (з урахуванням факторів воєнного стану) на електронні лікарняні необхідно розуміти різницю між медичним висновком про тимчасову непрацездатність та е-лікарняним, який є електронним аналогом паперового листка непрацездатності.

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність, або МВТН — це електронний документ, який:

  • містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності;
  • засвідчує тимчасову непрацездатність;
  • може бути підставою для створення е-лікарняного.

Читайте також: Як отримати «лікарняний» вагітним за кордоном

Лікуючий лікар може сформувати МВТН на підставі медичних записів в електронній системі охорони здоров’я за умови пред’явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу непрацездатного. Формування МВТН — безкоштовне.

Якщо пацієнт потрапив до лікарні, МВТН буде сформовано під час поступлення з прогнозованою кінцевою датою його госпіталізації.

Е-лікарняний (листок непрацездатності в електронному вигляді) — електронний документ, що засвідчує факт тимчасової непрацездатності особи.

Читайте також: Травма внаслідок сп’яніння: чи оплачується лікарняний?

Є підставою для звільнення від роботи та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за кошти роботодавця, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Документ формується в Електронному реєстрі листків непрацездатності Пенсійного фонду України на підставі медичного висновку про тимчасову непрацездатність (МВТН) або рішення органу опіки та піклування.

Читайте також: Тимчасову непрацездатність до 5 днів можна відкрити дистанційно – з симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ

Джерело: ПФУ

Корпоративні тренінги з домедичної допомоги

Матеріали до теми


Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...
Зразок складання Правил внутрішнього трудового розпорядку
У попередній публікації «Правила внутрішнього трудового розпорядку: вимоги та порядок прийняття» ми детально розглянули вимоги щодо складання ПВТР, навели перелік положень, які ...