Суб’єкт господарювання, який зберігає пальне (бензин, дизель, газ) у своїх приміщеннях або на територіях є платником екологічного податку


Суб’єкт господарювання, який зберігає пальне (бензин, дизель, газ) у своїх приміщеннях або на територіях є платником екологічного податку

Відповідно до п.п. 242.1.1 п. 242.1 ст. 242 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) об’єктом та базою оподаткування екологічним податком є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб’єкту господарювання, зокрема, обласними державними адміністраціями за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Оскільки експлуатація посудин із пальним передбачає, зокрема, випаровування забруднюючих речовин через дихальні клапани резервуарів, то суб’єкт господарювання має отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Пожежна безпека автозаправних станцій. Стисло про найважливіше — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Контролюючі органи залучають за попереднім погодженням працівників органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, для перевірки правильності визначення платниками податку фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення, скидів та розміщення відходів (п. 250.12 ст. 250 ПКУ).

Отже, суб’єкт господарювання самостійно визначає обсяги викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення на підставі матеріалів проведеної інвентаризації викидів, які містять інформацію щодо назв речовин (сполук), що утворюються стаціонарним джерелом забруднення, а також об’ємів викидів, класу небезпечності деяких із них та орієнтовно безпечного рівня впливу речовин (сполук).

 

Новий Порядок ідентифікації ОПН. Як виконати ідентифікацію об’єкта: пояснюємо на прикладі — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

При цьому правильність визначення суб’єктами господарювання фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення належить до компетенції Державної екологічної інспекції України.

Суми Екологічного податку обчислюються за податковий (звітний) квартал платниками податку (ст. 249 ПКУ).

Суми Екологічного податку обчислюються платниками Екологічного податку самостійно щокварталу, виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок Екологічного податку за формулою, наведеною у п. 249.3 ст. 249 ПКУ.

Ставки Екологічного податку затверджені статтею 243 ПКУ.

Експлуатація дизель-генератора: потрібен дозвіл чи декларація? Пальне для нього: чи потрібен дозвіл на зберігання? — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Джерело: ДПС

Передплата

Матеріали до теми


Пожежна безпека під час використання нагрівальних елементів
Промислові електронагрівачі застосовуються для теплового впливу на вузли агломераторів, ТПА та інших установок, спрямованих на переробку заготовок і випуск готової ...
Безпека на виробництві — це спільна відповідальність роботодавців і працівників
Кожен із роботодавців зобов’язаний створити на підприємстві, в установі, організації, на кожному робочому місці у кожному структурному підрозділі умови праці ...