...

Створено новий механізм страхування суден від воєнних ризиків


Кабінет Міністрів створив новий механізм страхування суден від воєнних ризиків. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні 14 листопада 2023 року, повідомляє пресслужба Мінекономіки. Як зазначається, цей механізм дозволить значно знизити чинні страхові внески для перевізників, які експортують та імпортують в Україну морем.

«За результатами домовленостей Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака Україна спільно з пулом британських страхових компаній утворила спеціальний механізм, який дозволить знизити вартість страхування від воєнних ризиків для експортерів усієї продукції з України», – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки Юлії Свириденко, страхування кораблів стало можливим завдяки співпраці з провідними британськими компаніями у сфері перестрахування – Marsh McLennan та андеррайтерами Lloyd’s of London через запуск механізму Unity Facility. Загальний обсяг покриття за цією програмою становить 50 млн доларів.

«Новий механізм дозволить здешевити вартість страхування зерна приблизно на 2,5 відсоткових пункти від вартості страхового тарифу, що у свою чергу дозволить зернотрейдерам зекономити близько 100-140 грн на одній тонні вантажу, а загалом сільськогосподарським товаровиробникам це додатково принесе до 4,0 млрд грн», – повідомила Юлія Свириденко. Вона додала, що ці кошти будуть спрямовані аграріям, як у вигляді збільшення ціни придбання, так і на додаткову закупівлю.

Ухвалене Урядом рішення дозволить гарантувати безпеку судноплавства, сприятиме стабільності морських перевезень, а також забезпечить сталий експорт української продукції через порти України.

Читайте також: Про ризики під час виконання робіт на висоті, що пов’язані з електрообладнанням

Джерело: ЛІГА ЗАКОН

Передплата 2024

Матеріали до теми


Із 20 лютого НБУ змінив порядок визнання підприємств критично важливими для бронювання
Національний банк оновив порядок визначення юридичних осіб критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період з ...
Зміни до Правил безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення
Набули чинності Зміни до Правил безпеки під час поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, затверджені наказом Мінекономіки від 20 грудня ...
Боротьба з вибухонебезпечними предметами: розмінування підрозділами Міноборони
Повідомляємо, що 248 груп розмінування підрозділів Міноборони продовжують очищення звільнених регіонів України від вибухонебезпечних залишків війни. Читайте також: Як убезпечити себе ...