Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Строки зберігання матеріалів атестації робочих місць ліквідованих підприємств

Атестаційною комісією за результатами комплексної оцінки факторів виробничого середовища і характеру праці щодо відповідності їх вимог стандартам, санітарним нормам і правилам, обґрунтування нею віднесення робочого місця до відповідної категорії за шкідливими умовами праці визначаються розмір та склад пільг, гарантій і компенсацій працівникам, зайнятим на таких роботах.

Перелік робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам яких підтверджено право на пільги й компенсації, зокрема, на пільгове пенсійне забезпечення, передбачене законодавством, затверджується наказом по підприємству за погодженням із профспілковим комітетом.

Згідно вимог п. 9 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. № 442, п. 6.8 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Мінпраці України від 01.09.1992 р. № 41 (далі — Методичних рекомендацій № 41) Перелік затверджується наказом по підприємству (організації) та зберігається протягом 50 років. Відповідно до п. 6.9 Методичних рекомендацій № 41, матеріали атестації робочих місць є документами суворої звітності, вони зберігаються на підприємстві протягом 50 років.

У разі ліквідації підприємств, які зберігають матеріали атестації робочих місць за умовами праці справи з матеріалами атестації робочих місць, що підлягають передаванню до архівних установ складаються із застосуванням Переліку видів документів, пов’язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14.03.2013 р. № 430/5.

Позицією 27 зазначеного вище переліку передбачено строк зберігання архівними установами документів (протоколів, рішень, переліків стандартів і норм, переліків та планів робочих місць, висновків, актів, карт умов праці тощо) з питань атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці у 75 років.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин