Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Умови праці під час літнього збирання врожаю: як запобігти перегріванню?

Умови праці працівників сільського господарства мають свої особливості у порівнянні з робітниками промислових підприємств. Насамперед, це — мікрокліматичні особливості (температура, вологість повітря, швидкість руху повітря, сонячна радіація), які діють на всіх робітників, які працюють на відкритому повітрі.

Основний фактор, який діє в літній період, це висока температура повітря. Але, крім цього, на працівника може впливати висока або низька вологість повітря, сонячна радіація. Особливістю є те, що, як правило, на організм діють вказані фактори поєднано, посилюючи дію один одного.

Крім метеофакторів, під час літніх робіт, на організм може діяти шум і вібрація. Це характерно при роботі на сільськогосподарській техніці.

На працівників, що працюють з рослинами можуть діяти окремі види рослин, як фактор, який викликає алергічні реакції, особливо в тих випадках, коли рослини оброблені різними хімікатами.

У спекотну пору через інтенсивну сонячну радіацію і високу температуру зовнішнього середовища повітря у замкнених виробничих просторах із металевими каркасами (залізничні вагони, локомотиви, салони автомобілів, тракторів, комбайнів, ємності) швидко нагрівається до 45–55 °С.

Слід також остерігатись неприємних ситуацій, пов’язаних з укусами отруйних змій, диких тварин, комах. Враховуючи зростання в останні роки епізоотії (захворювань тварин відносно сказу) необхідно уникати безпосереднього контакту з дикими тваринами. Сказ особливо небезпечна хвороба, і якщо людина вже захворіла, вона приречена на смерть.

Також характерне збільшення випадків укусів кліщів, що може призвести до хвороби Лайма. Тому, в разі проведення робіт, коли ноги знаходяться в високій траві, при знаходженні в чагарниках, періодично слід оглядати своє тіло. При виявленні кліщів потрібно в цей же день, або не пізніше наступного дня, звернутись до лікаря.

Але, звичайно, насамперед має значення дія високої температури і сонячної радіації. Слід відразу зазначити, що при температурі +37 °С і більше роботи на відкритому повітрі забороняються. В разі температур більше +30 °С обов’язково слід робити періодичні перерви на 10–12 хвилин, перебуваючи при цьому в затінку.

Як запобігти перегріванню

Щоб у працівників не виникло перегрівання, необхідно упроваджувати технічні і санітарно-гігієнічні заходи, які знизять рівень теплового випромінювання на робочому місці:

  • застосовуйте теплоізоляційні матеріали, охолоджувальні та вентиляційні установки, дистанційне керування, спеціальні засоби індивідуального захисту відповідно до характеру виробничого процесу;
  • забезпечте працівників спеціальним питним і харчовим раціоном, щоб відновити водно-сольову рівновагу;
  • організуйте попередні та періодичні медичні огляди осіб, які працюють за підвищеної температури навколишнього середовища.

Для захисту від сонячного випромінювання потрібно захистити тіло легким одягом з натуральних тканин, на голову — зручним капелюхом.

Невиконання цих захисних вимог може призвести до теплового або сонячного ударів. При сонячному ударі спостерігаються почервоніння шкіри, сильний головний біль, у важких випадках — блювання і, навіть, втрата свідомості та судоми. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що підвищується температура тіла, зростає частота пульсу.

Важливе значення має і підтримування водного балансу організму. Воду потрібно пити невеликими порціями, але часто. При цьому температура води повинна бути близько +15 °С. Вода повинна бути відповідної якості, щоб не викликати шлунково-кишкових інфекцій.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин