Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Стандарти номерних знаків технологічних транспортних засобів

Минулого року набрали чинності зміни до Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2020 р. № 617.

Зокрема, змінено перелік документів, що подаються для реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку транспортних засобів.

Окрім цього змінено бланк заяви (додатки 1 та 2 до Порядку).

Слід зазначити, що Управління під час реєстрації присвоює номерний знак, а власник технологічного транспортного засобу зобов’язаний його придбати самостійно.

При цьому номерний знак повинен відповідати стандартам номерних знаків транспортних засобів, а саме:

  • ДСТУ 4278:2019 «Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні вимоги. Правила застосування» (на заміну ДСТУ 4278:2012);
  • ДСТУ 3650:2019 «Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови» (на заміну ДСТУ 3650:2012).

Знак для великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів відноситься до підтипу 12-1 та до нього застосовуються наступні вимоги:

Габаритні розміри: • висота — 226 мм;
• довжина — 288 мм
Кількість цифр 5
Кількість літер 3
Колір поля знака білий
Колір цифр, літер та ребра жорсткості знаків чорний
Наявність світлоповертальної плівки наявна
Кількість знаків на транспортному засобі один

Звертаємо увагу, що великотоннажні та інші технологічні транспортні засоби, зареєстровані в органах Держпраці, не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин