Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Дозвіл на виконання робіт в охоронних зонах електричних мереж

Чи є необхідність отримання дозволу від територіального органу Держпраці стосовно робіт в охоронних зонах діючих магістральних трубопроводів та ліній електропередачі?

Правилами безпечної експлуатації електроустановок (НПАОП 40.1-1.01-97) зазначено, що під час виконання робіт в охоронній зоні ліній електропередавання слід виконувати вимоги «Правил охорони електричних мереж» щодо додержання безпечних відстаней між підіймальними та висувними частинами вантажопідіймальних машин, механізмів, а також вантажозахватними пристроями, стропами, вантажами і струмовідними частинами.

Законом України «Про охорону праці» визначено, що роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Пунктом 25 групи А додатка 2 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. № 1107, передбачено отримання дозволу на роботи в охоронних зонах діючих магістральних трубопроводів та ліній електропередачі.

З огляду на зазначене, у разі виконанні робіт в охоронних зонах діючих магістральних трубопроводів та ліній електропередачі, роботодавцю потрібно одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Джерело: Управління Держпраці



Розсилка новин