Що робити під час землетрусу: головні правила безпеки


Що робити під час землетрусу: головні правила безпеки

Правила безпеки під час землетрусу можуть врятувати вам життя.

В Україні землетруси трапляються дуже рідко, оскільки наша країна знаходиться в зоні низької сейсмічної активності. Та все ж кожному українцю варто запам’ятати, як діяти при землетрусах, і які місця вважаються безпечними.

 

Що робити в разі землетрусу: корисна пам’ятка

Якщо про землетрус попередили заздалегідь – варто взяти з собою запас їжі і медикаментів на перших порах (наприклад, тривожний чемоданчик), вимкнути газ і нагрівальні прилади, і покинути будинок. На вулиці варто триматися подалі від будівель, ліній електропередач. Прямуйте в широкий сквер, на спортивний майданчик або будь-яку ділянку без будівель і дерев.

Що робити в разі землетрусу в приміщенні

Якщо ви знаходитесь на верхніх поверхах будівлі, при землетрусі відкрийте двері і встаньте в дверний отвір. Це найміцніше і найбезпечніше місце в квартирі. Бажано щоб двері знаходилася подалі від вікна і важких меблів. Також можна залізти під стіл або під ліжко. Голову прикрийте руками.

Як тільки поштовхи припиняться, вийдіть з дому на вулицю. Спускатися обов’язково потрібно по звичайній або пожежній драбині. У жодному разі не користуйтеся ліфтом.

Якщо землетрус застав вас нас на нижніх поверхах, відразу покиньте будинок і йдіть на вулицю. Прихопіть з собою тривожний чемоданчик, якщо він є під рукою.

Не поспішайте повертатися додому відразу після землетрусу. Протягом декількох хвилин можливі повторні поштовхи. Крім того, в будинку може статися витік газу.

Обов’язки керівників об’єктів, які можуть опинитися в зонах надзвичайних ситуацій — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Що робити в разі землетрусу на вулиці

Якщо ви перебуваєте посеред міської забудови – встаньте в дверний отвір найближчої будівлі, щоб уберегтися від уламків. В інших випадках шукайте відкрите місце без будівель і дерев – майданчик, сквер, широкий газон і т.п. відійдіть подалі від будівель і ліній електропередач.

Що робити в разі землетрусу в машині

По можливості машину краще припаркувати на відкритому місці подалі від будівель. Зупиніть транспорт і не залишайте машину – тут досить безпечно. Можна пригнутися на сидінні і прикрити голову руками. Залишайтеся в транспорті, поки поштовхи не припиняться.

Журнал реєстрації інструктажів з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Джерело: УНІАН

Акція Оплачуй 9 міс - отримуй 12

Матеріали до теми


Види отруєнь та їхня специфіка. Надаємо домедичну допомогу правильно
Якими є види отруєнь, їхні причини та симптоми Ключові особливості надання домедичної допомоги постраждалим при отруєннях різного характеру Як уберегтися ...
Що робити під час зупинки ліфтової кабіни?
Через аварійні та стабілізаційні відключення електропостачання у Києві збільшилась кількість викликів на деблокування дверей ліфтової кабіни. Департамент муніципальної безпеки нагадує ...