Сертифікація техніки для розмінування: Уряд затвердив вимоги


Сертифікація техніки для розмінування: Уряд затвердив вимоги

Кабінет Міністрів України підтримав експериментальний проєкт з обов’язкової сертифікації механізованих засобів розмінування та пов’язаних із ними компонентів і обладнання. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 8 березня 2024 року.

Згідно з документом, сертифікація продукції здійснюватиметься Державним науково-дослідним інститутом випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки Міністерства оборони України. Сертифікації підлягатимуть механізовані засоби вітчизняного виробництва, або іноземні, що постачаються в Україну, в тому числі міжнародними партнерами, як технічна чи гуманітарна допомога. Інститут вестиме перелік виданих сертифікатів та здійснюватиме періодичний технагляд за сертифікованою продукцією.

Читайте також: Гуманітарне розмінування: фермери отримають від держави компенсацію

При цьому, якщо продукція закордонного виробництва має сертифікат країни-виробника, який підтверджує відповідність вимогам, затверджених Порядком, то такий сертифікат визнається Інститутом. І лише в разі наявності невідповідностей українським вимогам, іноземна техніка має пройти українську сертифікацію за процедурою. Важливо також, що експлуатація техніки та обладнання, введених в обіг до набуття чинності Порядком сертифікації, не може бути заборонена чи обмежена.

 

Враховано світовий та український досвід і практики

Під час розробки вимог були враховані світовий та український досвід і практики. Порядок сертифікації містить вимоги до всіх наявних типів механізованих засобів, що використовуються у сфері протимінної діяльності:

  • механізованих засобів (легких, середніх та важких) гуманітарного розмінування;
  • механізованих засобів бойового розмінування;
  • обладнання для тралення механізованих засобів;
  • механізованих засобів гуманітарного чи бойового розмінування з дистанційним керуванням;
  • механізованих засобів підготовки ґрунту до розмінування;
  • обладнання для виявлення вибухонебезпечних предметів і т.д.

Вимоги включають як параметри безпеки, так і ефективності.

Читайте також: Автоматизація процесів розмінування та використання ШІ: Мінекономіки підписало угоду про партнерство з технологічною компанією

«Запропонований порядок сертифікації містить у собі чітко виписані стандарти, а також прозору і зрозумілу процедуру. Чіткі вимоги до продукції будуть орієнтиром для наших виробників. Ключовим для нас є питання безпеки тих, хто працюватиме з технікою та обладнанням. Друге – це живучість та ефективність машин. І, безперечно, ми дивимося в майбутнє: переконана, що українські розробки будуть мати попит у всьому світі, тому важливо, щоб виробництво вже сьогодні базувалося на міжнародних стандартах», – зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Читайте також: Боротьба з вибухонебезпечними предметами: розмінування підрозділами Міноборони

Джерело: Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України

Корпоративні тренінги з домедичної допомоги

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...