Відповідно до статті 17 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованих осіб залежить від страхового стажу та виплачується як:
- 50 % середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам зі страховим стажем до 3 років;
- 60 % середньої заробітної плати – застрахованим особам зі страховим стажем від 3 до 5 років;
- 70 % середньої заробітної плати – застрахованим особам зі страховим стажем від 5 до 8 років;
- 100 % середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам зі страховим стажем понад 8 років.
Читайте також: Створено більш як 20 млн медичних висновків про тимчасову непрацездатність
Водночас 100 % середньої заробітної плати (доходу) також виплачується:
– застрахованим особам, віднесеним до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– одному з батьків або особі, яка їх замінює, які доглядають хвору дитину віком до 14 років, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України;
– особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань;
– донорам, які мають право на пільгу;
– особам, реабілітованим відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років».
Працівникам або гіг-спеціалістам резидента Дія Сіті, які є застрахованими особами, лікарняні виплачуються незалежно від страхового стажу, в розмірі суми заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески.
Читайте також: Професійно-технічне навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни
Важливо! Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї) в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачено страхові внески.
Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, що виплачується працівникам та гіг-спеціалістам резидентів Дія Сіті, не має перевищувати розмір заробітної плати (доходу) таких осіб, з якого фактично сплачено страхові внески.
Читайте також: Оновлення правил нарахування та виплати лікарняних: новий законопроект
Довідково. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) для оплати лікарняних обчислюють діленням нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) зарплати, на яку нараховано страхові внески (з 2011 року – єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин (пункт 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09. 2001 № 1266 (зі змінами)).
Читайте також: Травма внаслідок сп’яніння: чи оплачується лікарняний?
Джерело: ПФУ
Розроблення документів з охорони праці
Накази • розпорядження • положення • інструкції, програми
та інші документи.
Індивідуальний підхід
Стислі строки виконання
Доступна ціна
0 (800) 219-977 • (067) 317-58-86
E-mail: podpiska@mediapro.com.ua