Робочий час та час відпочинку водіїв: роз’яснення від Укртрансбезпеки


Робочий час та час відпочинку водіїв: роз’яснення від Укртрансбезпеки

Робочий час та час відпочинку водіїв ТЗ, а також порядок його обліку, регулюється Положенням про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженим наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 07.06.2010 № 340 (далі — Положення).

Відповідно до Положення:

1. Водії повинні зберігати записи щодо режиму праці та відпочинку протягом робочої зміни та 28 днів з дня її закінчення.

2. Облік робочого часу водіїв здійснюється на основі табеля обліку використання робочого часу. Перевізник, який використовує водіїв за наймом, щомісяця складає графік змінності водіїв, веде відомість обліку робочого часу та відпочинку водія, у якій щодо кожної робочої зміни зазначаються планові та фактичні дані щодо маршруту, початок та кінець робочої зміни.

3. Водій, що керує ТЗ, на автобусних маршрутах протяжністю до 50 км включно, вантажними автомобілями з повною масою до 3,5 тонн включно, веде індивідуальну контрольну книжку водія або повинен мати копію графіка змінності водіїв, або використовувати діючий та повірений тахограф.

Письмова консультація — замовте послугу від експертів журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Для довідок: 0 (800) 219-977

4. Графік змінності водіїв, відомість обліку робочого часу та відпочинку водіїв зберігаються у перевізника.

У разі тимчасової непрацездатності водія чи перебування його у відпустці, а також якщо водій не здійснював перевезення пасажирів чи/та вантажів, перевізник може заповнювати бланк підтвердження діяльності.

Водії зберігають бланк підтвердження діяльності протягом робочої зміни та 28 днів з дня її закінчення.

Перевізники зберігають бланк підтвердження діяльності протягом 12 місяців.

Добірка основних документів з охорони праці і пожежної безпеки для підприємства
0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua

5. У разі підсумованого обліку робочого часу норма робочого часу за обліковий період визначається шляхом множення норми тривалості робочого часу, що встановлена законодавством для водіїв ТЗ, на кількість робочих днів за календарем п’ятиденного робочого тижня, що припадають на обліковий період, з урахуванням її скорочення напередодні святкових, неробочих і вихідних днів.

Дбаймо разом про безпеку на дорозі!

Джерело: Укртрансбезпека

Комплект «Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» + курс «Охорона праці від А до Я»

Матеріали до теми


Нещодавно законодавство у сфері охорони психічного здоров’я доповнено новим нормативним документом
Закон України від 15.01.2025 № 4223-IX «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні» опубліковано в газеті «Голос України» 07.02.2025. Новацією ...
Коли допустимі відрядження для працівника з інвалідністю
Працівники зобов’язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, додержуватись трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів ...
Управління виробничими ризиками та поведінковий аудит: як зберегти життя і здоров’я працівників у полі
У складних умовах роботи на полях, особливо під час воєнного стану, питання психології безпеки та поведінки працівників у небезпечних ситуаціях ...
Щодо компенсації бізнесу за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю
В Україні передбачена компенсація бізнесу за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю. Хто має право на компенсацію: Роботодавці, які ...