Приклад впровадження позитивних практик психосоціальної підтримки працівників


Приклад впровадження позитивних практик психосоціальної підтримки працівників

Підтримка внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на підприємствах є важливою для їхньої соціальної адаптації та успішної інтеграції в нове середовище. Позитивні практики, спрямовані на психосоціальну підтримку таких працівників, допомагають зменшити рівень стресу, покращити емоційне здоров’я та створити сприятливі умови для їхньої роботи.

Підприємством галузі торгівлі Харківщини забезпечено працівників, які є ВПО, доступом до психологічної допомоги, а саме:

  • впроваджені індивідуальні та групові консультації з психологами (задіяні за договорами), які допомагають впоратися з травматичним досвідом, зменшити тривожність та полегшити адаптацію до нових умов;
  • керівництвом підприємства надається додаткова фінансова підтримка ВПО для покриття витрат на житло, проїзд або базові потреби, що допомагає зменшити фінансові труднощі, з якими стикаються переміщені особи.

Читайте також: Дбаємо про ментальне здоров’я: інспектор з психосоціальної підтримки відповіла на поширені запитання

Також запроваджено гнучкий графік роботи або можливість дистанційної роботи для ВПО. Це особливо важливо для людей, які ще не налагодили побутові питання або потребують часу для вирішення особистих справ, пов’язаних із переселенням.

Організовано соціальні заходи та ініціативи, спрямовані на інтеграцію ВПО в колектив. Це спільні виїзди, та волонтерські проєкти, що допомагають внутрішньо переміщеним особам відчути себе частиною спільноти та знайти нові соціальні зв’язки.

 

Одночасно з цим проводиться перекваліфікації та надання нових знань які важливим елементом для ВПО.

Регулярні зустрічі з керівництвом та зворотний зв’язок допомагають краще розуміти потреби ВПО. Це дозволяє керівництву підприємства оперативно реагувати на труднощі та адаптувати свою підтримку відповідно до мінливих обставин.

Читайте також: Щодо впровадження письмової політики психосоціальної підтримки на робочому місці

Джерело: Держпраці

Розроблення документів із цивільного захисту

Матеріали до теми


Хто може впроваджувати психосоціальну підтримку на робочому місці, якщо в юридичні особі немає психолога?
Відсутність психолога у штаті – не перешкода, а лише виклик, який можна ефективно вирішити. Психосоціальна підтримка – це не лише ...
Безпека на об’єктах критичної інфраструктури
У часи викликів, загроз та нестабільності особливого значення набуває безпека на об’єктах критичної інфраструктури — тих підприємствах, від роботи яких ...
Що нового для експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи
Уряд змінив правила оплати експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) сплачуватиме експертним командам з ...