«Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» дає таке визначення прихованого нещасного випадку на виробництві: це нещасний випадок, про який роботодавець, потерпілий або працівник, який його виявив, не повідомили у встановлений Порядком строк відповідним органам і установам, або нещасний випадок, розслідування якого не проведене комісією підприємства, установи чи організації. Дійсно, буває, що роботодавці приховують факти нещасних випадків.
Основні причини приховання випадків травматизму
Причини можуть бути різними: працівники або роботодавці не знають вимог Порядку, працівники допущені до роботи без оформлення трудового договору, самі постраждалі не хочуть визнавати, що дістали виробничі травми, через страх втратити роботу, посадові особи, які допустили нещасний випадок, бажають уникнути відповідальності тощо.
Читайте також: Щодо попередження виробничого травматизму та вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці у газопостачанні
Про попередження випадків прихованого виробничого травматизму йшлося на нараді, яку на одному з комунальних підприємств Запоріжжя провели посадовці відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Запорізькій області. Вони нагадали, як саме, відповідно до вимог Порядку, мають діяти в разі нещасного випадку на виробництві працівники й роботодавці, й звернули увагу на те, що, погоджуючись на сумнівні пропозиції уникнути розслідування, працівник позбавляє себе соціального захисту, а роботодавець порушує законодавство України про охорону праці.
Читайте також: Про прихований травматизм: чому важливо створювати безпечні й здорові умови праці
Джерело: Управління Держпраці