На виконання Плану заходів Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці щодо реалізації положень Національного плану спільних заходів щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2024 рік, головним державним інспектором Ганною Мазур було проведено цільовий інформаційний захід з працівниками та посадовими особами ПрАТ ШУ «Покровське».
Під час інформаційного заходу було доведено до відома працівників стосовно правил під час проведення та кріплення гірничих виробок. Також було розглянуто актуальні зміни до «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», внесені постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2023 р. № 59.
Читайте також: Про недопущення прихованого травматизму на підприємстві
Особливу увагу приділено попередженню випадків прихованого травматизму.
Приховуючи настання нещасного випадку та не проводячи розслідування нещасного випадку роботодавець порушує конституційне право працівників на належні, безпечні і здорові умови праці. Цим самим він порушує закон та інші нормативно-правові акти про охорону праці та повинний бути притягнутим до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної або кримінальної відповідальності згідно із законом.
Водночас потерпілий, погоджуючись на приховання нещасного випадку, не лише стає співучасником злочину, а ще й позбавляє себе законного відшкодування шкоди з боку держави отриманої внаслідок настання нещасного випадку, який є страховим випадком.
Джерело: Управління Держпраці