Про охорону праці під час обслуговування та експлуатації навантажувачів


Про охорону праці під час обслуговування та експлуатації навантажувачів

Фахівець Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області провів превентивний захід з питань дотримання вимог охорони праці під час обслуговування та експлуатації навантажувачів для працівників сільськогосподарського підприємства в Олександрійському районі.

Розглянуті питання щодо виробничого травматизму в регіоні, наведені випадки падіння працівників при виконанні робіт підвищеної небезпеки, наголошені причини їх настання. Також нагадано про належне функціонування служби охорони праці господарства, дотримання вимог охорони праці під час обслуговування та експлуатації навантажувачів, проведення інструктажів, навчання та перевірки знань працівників з охорони праці.

Читайте також: Охорона праці під час ковальсько-пресових робіт

Загострено увагу на тому, що ризики від впливу небезпеки повинні бути унеможливлені або зведені до мінімуму коштом виконання запобіжних заходів, спрямованих на унеможливлення прогнозованих ризиків та забезпечення безпеки під час експлуатації навантажувача.

 

Основні джерела небезпек

Основні види небезпечних чинників — це механічні види небезпеки, пов’язані з підіймальними операціями та зі складовими частинами навантажувача. Електричні види небезпеки — від електрошоку чи опіків, що можуть призвести до травм або смерті, або внаслідок чинника несподіваності, викликаного електричним ударом. Також слід враховувати термічні види небезпеки, спричинені шумом чи вібрацією, поламання під час роботи, предметами, що падають, рухом навантажувача, пов’язані з третіми особами чи з несприятливими природними факторами.

Читайте також: Безпека та охорона праці під час експлуатації техніки на будівельних підприємствах

Джерело: Управління Держпраці


Спецвипуск № 3, 2023 «Докладно про навчання з охорони праці + практичний кейс, як зробити навчання ефективним і зменшити витрати підприємства»

Спецвипуск № 3, 2023 «Докладно про навчання з охорони праці + практичний кейс, як зробити навчання ефективним і зменшити витрати підприємства»

  • за яких умов працівникам підприємства потрібно проводити навчання з охорони праці;
  • про навчальні плани й програми, з огляду на виробничі умови, види робіт і функціональні обов’язки працівників на підприємстві;
  • про організацію навчання і перевірки знань з питань охорони праці на підприємстві, види та порядок проведення навчання з охорони праці;
  • про спеціальне навчання;
  • складання інструкцій з охорони праці та багато іншого йтиметься в цьому спецвипуску.

Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


З 1 листопада 2024 року спеціальність «Охорона праці» повернулася у вищі навчальні заклади України
Кабінет Міністрів України постановою від 30.08.2024 № 1021 «Про внесення змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється ...
Як розробити інструкцію з ОП для оператора-гальваніка автоматичних та напівавтоматичних ліній
Дія такої інструкції має поширюватися на працівників підприємства, які працюють на посаді «оператор-гальванік автоматичних та напівавтоматичних ліній» (далі — оператор). ...