Про дотримання вимог Технічного регламенту безпеки машин


Про дотримання вимог Технічного регламенту безпеки машин

Інспектори відділу ринкового нагляду Північно-Східного Міжрегіонального управління Держпраці зазначають, що Технічний регламент безпеки машин є одним із ключових документів, який використовується органами ринкового нагляду для забезпечення безпеки та якості товарів на ринку.

Цим важливим законодавчим актом регулюється виробництво, введення в обіг та експлуатацію машин на всій території України. Він містить набір вимог та стандартів, спрямованих на забезпечення безпеки людей та навколишнього середовища під час роботи з машинами.

 

Які вимоги до товарів, що підпадають під дію Технічного регламенту

  • Товари повинні відповідати встановленим стандартам безпеки, що передбачають усунення потенційних загроз для здоров’я та життя людей під час їх використання.
  • Вироблена продукція повинна мати високу якість та відповідати вимогам технічних стандартів, встановлених у ТРБМ.
  • Товари мають пройти випробування та оцінку відповідності вимогам ТРБМ.
  • Виробники повинні наносити на товари відповідне маркування, яке підтверджує їх відповідність вимогам ТРБМ, а також надавати необхідну технічну документацію.
  • Вироби повинні супроводжуватися інструкціями з використання, які містять необхідні вказівки щодо безпечної експлуатації та обслуговування. Окрім того, виробники повинні надавати рекомендації щодо технічного обслуговування та ремонту товарів, а також забезпечувати наявність запасних частин.

Засоби індивідуального захисту — завітайте в магазин проєкту «Охорона праці і пожежна безпека»

Ці вимоги спрямовані на забезпечення безпеки та якості товарів, що використовуються на ринку України, а також на захист прав та інтересів споживачів.

Джерело: Управління Держпраці

Охорона праці і пожежна безпека. Друкований журнал. Передплата – 2025

Матеріали до теми


Об’єкти водопровідно-каналізаційного господарства: заходи безпеки
Під час технічної консультації на робочих місцях комунального підприємства посадовці відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності ...
Ринковий нагляд: інформаційно-роз’яснювальна робота серед користувачів (споживачів) нехарчової продукції
Головний державний інспектор відділу ринкового нагляду провела онлайн-заходи у вигляді інформаційно-роз’яснювальної роботи з деякими суб’єктами господарювання для підвищення обізнаності споживачів ...