Перевезення: суди вказали, хто відповідальний за перевищення вагових та габаритних параметрів


Перевезення: суди вказали, хто відповідальний за перевищення вагових та габаритних параметрів

Відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт, зокрема за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм, покладається лише на автомобільних перевізників, а не на власників транспортного засобу, яким перевозиться вантаж.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду погодився з висновками Сьомого апеляційного адміністративного суду та Чернівецького окружного адміністративного суду у справі № 600/1407/22-а. Про це повідомляє пресслужба Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Водій КТЗ Медичий огляд, інструктаж, робота та відпочинок — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

За обставинами справи. Громадянин звернувся з позовом до Відділу державного нагляду (контролю) у Чернівецькій області Державної служби з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, винесеної за результатами перевірки транспортного засобу, що йому належить.

Позивач вказував, що він не є ані учасником дорожнього руху, ані перевізником, що здійснює перевезення вантажів, оскільки транспортний засіб вибув з його користування та на підставі договору оренди переданий ТОВ.

Чи правомірно вимагати проведення лабораторних вимірів у водія легкового авто з метою визначення шкідливих умов праці для відбору контингенту на М/О — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду, позов задоволено в повному обсязі. Суди зважали на те, що позивач у спірних правовідносинах не належить до категорії автомобільних перевізників у контексті Закону України від 5 квітня 2001 року № 2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі — Закон № 2344) та з огляду на договір найму (оренди) транспортного засобу, укладеного між ним та ТОВ.

Висновки судів. КАС ВС визнав правильними висновки судів попередніх інстанцій. Зокрема, колегія суддів Сьомого апеляційного адміністративного суду брала до уваги, що відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт, передбачена абзацом 17 частини 1 статті 60 Закону № 2344-ІІІ, застосовується до автомобільних перевізників, а не до власників транспортного засобу, яким перевозиться вантаж.

Автомобільний перевізник має використовувати транспортний засіб для перевезення вантажу на законних підставах. Проте автомобільним перевізником є той, хто за умовами договору (із замовником) про перевезення вантажу надає відповідну послугу — статті 33, 50 Закону № 2344.

 

Оцінка професійного ризику для водія кар’єрного автотранспорту. Застосовуємо комбінацію методів HAZOР і FMEA —читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Водночас надання цієї послуги може передбачати використання (на законних підставах) транспортного засобу, який належить іншій особі, але ця обставина не змінює правового статусу перевізника в цих правовідносинах, особливо коли йдеться про застосування відповідальності, передбаченої абзацом 17 частини 1 статті 60 Закону № 2344.

Тому автомобільний перевізник не може визначатися тільки на підставі реєстраційних документів на транспортний засіб, адже такі дані не завжди можуть збігатись.

Джерело: PRAVO.UA


Консультування з питань АУДИТУ з Охорони праці

  • гнучка цінова політика
  • дотримання поставлених термінів виконання
  • індивідуальний підхід до кожного клієнта
  • компетентність і професіоналізм експертів
  • з виїздом на підприємство та онлайн

Для довідок: (067) 317-58-86
E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Вимоги до суб’єктів господарювання, які виконують експертизу стану ОП. Повний огляд нововведення
На яких саме суб’єктів господарювання поширюються нові вимоги Обов’язки, яких зобов’язані дотримуватись експертні організації Які нормативно-правові акти втратили чинність через ...