17:40 07.05.2020
Підприємство з технологічним процесом, використовуваним обладнанням, сировиною та матеріалами є потенційним джерелом небезпечних та шкідливих виробничих факторів, які мають несприятливий вплив на стан здоров’я працюючих. Зважаючи на це, правильно організоване проведення атестації робочих місць за умовами праці є необхідним для кожного керівника підприємства.
Проведення атестації складається з наступних основних етапів:
- Керівник підприємства створює наказ, який вказує підставу і завдання атестації, створює протокол складу атестаційної комісії, встановивши термін (графік) проведення атестації, потрібно визначити науково-дослідні і проектні організації, які проводять науково-технічну оцінку умов праці і допомагають розробити заходи для їх оптимізації.
- Складається переліки робочих місць, які підлягають атестації. За допомогою ЄТКД (Єдиного тарифно-кваліфікаційного довідника) встановлюють відповідні коди професій і посад працівників на робочих місцях фактично виконаних робіт. Для кожного робочого місця (або групи аналогічних робочих місць) складається «Карта умов праці».
- Наступним кроком проводять гігієнічну оцінку умов праці. Визначається технічний й організаційний рівень робочого місця. Проводиться комплексна оцінка робочого місця, в якій враховують вплив усіх чинників у виробничому середовищі і трудовому процесу, передбаченого гігієнічною класифікацією праці.
- Діючі пропозиції зі встановлення пільг та компенсацій вносяться з уточненням зважаючи на нововведення та у залежності від умов праці. Згідно результатів проведеної атестації підсумки щодо заходів поліпшення безпеки і умов праці вносять до переліків.
- На останок підприємство видає наказ за результатами атестації та додає до трудових книжок працюючих витяги з нього.
Матеріали атестації робочих місць потрібно зберігати на підприємстві протягом 75 років.
Джерело: Управління Держпраці