МОЗ планує переглянути перелік шкідливих професій


МОЗ планує переглянути перелік шкідливих професій

Міністерство охорони здоров’я України ініціює внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1290 та від 21 лютого 2001 року № 163, що визначають переліки виробництв, цехів, професій і посад, які дають право на додаткові трудові пільги через шкідливі умови праці.

Зокрема, пропонується внести зміни до:

  • Списку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість працівників на роботах в яких дає право на щорічну додаткову відпустку (Постанова № 1290);
  • Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня (Постанова № 163).

Телефонна консультація з охорони праці і пожежної безпеки
Для довідок: 0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Такі зміни пов’язані з ліквідацією медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та запровадженням нової електронної системи оцінювання функціонування особи. Починаючи з 31 грудня 2024 року процес оцінювання буде здійснюватися в цифровому форматі. МОЗ розробило відповідні пропозиції та направило їх на погодження.

Зокрема, МОЗ підготувало зміни до згаданих вище постанов, що передбачають виключення всіх професій, пов’язаних із діяльністю МСЕК, з:

  • розділу XVII «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку № 1290;
  • пункту 32 «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Переліку № 163.

Очікується, що після ухвалення змін роботодавці та працівники отримають оновлені списки професій, які матимуть право на щорічні додаткові відпустки та скорочений робочий тиждень.

Добірка основних документів з охорони праці і пожежної безпеки для підприємства
Для довідок: 0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Джерело: СПО профспілок

Комплект «Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» + курс «Охорона праці від А до Я»

Матеріали до теми


Про особливості працевлаштування особи з інвалідністю, які мають бути враховані роботодавцями
Забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу, тобто відмова без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосуються кваліфікації чи ...