Комісія з питань охорони праці підприємства


Комісія з питань охорони праці підприємства

Комісія є постійно діючим консультативно-дорадчим органом. Метою створення Комісії на підприємстві є забезпечення пропорційної участі працівників у вирішенні будь-яких питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

Рішення про доцільність створення Комісії, її кількісний та персональний склад приймається трудовим колективом на загальних зборах (конференції) за поданням роботодавця і професійної спілки.

На підставі Типового положення за участі представників кожної сторони розробляється Положення про комісію з питань охорони праці підприємства, яке затверджується ухвалою загальних зборів трудового колективу.

Комісію очолює голова, який обирається загальними зборами (конференцією) трудового колективу. На засіданні Комісії обирається заступник голови та секретар Комісії. Не допускається обирати головою Комісії роботодавця. На посаду секретаря може бути обраний працівник служби охорони праці.

Члени Комісії виконують свої обов’язки на громадських засадах. У разі залучення до окремих перевірок вони можуть увільнятись від основної роботи на передбачений колективним договором строк із збереженням за ними середнього заробітку.

Комісія здійснює свою діяльність на основі планів, що розробляються на певний період (квартал, півріччя, рік) і затверджуються головою Комісії. Комісія проводить засідання в міру необхідності, але не рідше одного разу на квартал.

Засідання Комісії вважається правочинним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів від кожної сторони. Якщо під час голосування кількість голосів «за» та «проти» однакова, голова Комісії має право вирішального голосу.

Рішення Комісії оформлюється протоколом і має рекомендаційний характер. У випадку незгоди роботодавця з рішенням Комісії він повинен надати протягом 5 днів з дня одержання зазначеного рішення письмове аргументоване пояснення. Комісія раз на рік звітує про виконану роботу на загальних зборах трудового колективу.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


Унесення відомостей про реконструкції та модернізації обладнання, що працює під тиском: консультує експерт журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
ЗАПИТАННЯ Чи потрібно після проведення модифікації (реконструкції та модернізації) робити записи до журналу нагляду (паспорту)? Та які саме дані потрібно ...
Безпека праці під час експлуатації обладнання, машин і механізмів із рухомими та обертовими деталями під час розробки родовищ корисних копалин
Робота на кар’єрі передбачає підвищені ризики через наявність великогабаритної техніки, рухомих механізмів, пилу та інших небезпечних факторів. Дотримання правил безпеки ...
Щодо безпечної експлуатації автомобільних підйомників: поради Держпраці
Під час роботи з автомобільними підйомниками виділяють, зокрема, такі небезпечні виробничі фактори: запиленість повітря робочої зони дія електричного струму вібрація ...
Безпечна експлуатація рейкових передатних візків: ключові вимоги
Рейкові передатні візки використовуються в комплексах складського й логістичного призначення для переміщення вантажів: усередині приміщень; між прольотами цехів; за межами ...