
Працівники зобов’язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, додержуватись трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна роботодавця, з яким укладено трудовий договір (ст. 139 КЗпП). Таким чином працівник зобов’язаний виконати розпорядження керівника про відрядження, якщо це передбачено трудовим договором. Відмова без поважних причин від відрядження є порушенням трудової дисципліни.
Законодавство про працю не містить прямих заборон чи обмежень щодо направлення працівника з інвалідністю у відрядження, а також не вимагає отримання окремої згоди працівника з інвалідністю на направлення у відрядження. Діяльність держави спрямована на створення рівних умов та можливостей для працівників з інвалідністю повноцінно виконувати свої трудові обов’язки на рівні з іншими працівниками, в тому числі, що пов’язані з відрядженнями.
Читайте також: Інструктаж для відрядженого працівника
Так, наприклад, Кабінет Міністрів України дозволив підприємствам, установам та організаціям, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, відшкодовувати витрати на відрядження супроводжуючої особи направлених у відрядження працівників, які мають I групу інвалідності внаслідок порушення опорно-рухового апарату та зору (постанова КМУ від 8 червня 2016 року № 353).
Згідно зі ст. 17 Закону України від 21 березня 1991 року № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» роботодавці зобов’язані створювати для осіб з інвалідністю умови праці відповідно до індивідуальних програм реабілітації та медичних висновків.
Доручення виконання робіт, в тому числі направлення у відрядження працівників з інвалідністю, які не відповідають індивідуальним програмам реабілітації та медичним висновкам, є порушенням законодавства про працю.
Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці
Замовити 0 (800) 21 99 77