Канівську ГАЕС планують перемістити під землю


Канівську ГАЕС планують перемістити під землю

Україна вносить зміни у будівництво Канівської гідроакумулюючої станції (ГАЕС). Згідно з новими планами, її спорудять під землею. Про це повідомив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота в інтерв’ю liga.net.

«Ми вносимо зміни у проєкт будівництва Канівської ГАЕС. Вона має бути недосяжною для ворога. Тому є плани збудувати її під землею», – наголосив він.

Очільник «Укргідроенерго» також зазначив, що найбільшими викликами для енергетиків зараз є максимально швидке відновлення, захист об’єктів та планування на перспективу.

«Маємо будувати таку інфраструктуру, щоб вона була стійка», – підсумував Сирота.

Розроблення документів з пожежної безпеки
Індивідуальний підхід • Стислі строки виконання • Доступна ціна
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Канівська ГАЕС потужністю 3600 МВт почала споруджуватись ще у 1986 році, але роботи були зупинені у 1991 році. Оновлений проєкт передбачає будівництво ГАЕС потужністю до 1000 МВт, адаптованої до сучасного стану енергетичної системи України.

Нагадаємо: «Укргідроенерго», яке внаслідок атак РФ на енергетику протягом 2023–2024 років зазнало 118 ракетних ударів по своїх станціях і втратило 45% гідрогенерації, планує до початку ОЗП відновити 1 ГВт потужності. У компанії закликають фінансові організації брати участь у довгострокових проєктах компанії, серед яких добудова Дністровської ГАЕС та будівництво Канівської ГАЕС.

Розроблення документів з цивільного захисту
Індивідуальний підхід • Стислі терміни виконання • Доступна ціна
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Джерело: MIND.UA

Електронна версія «Охорона праці і пожежна безпека». Передплата – 2025

Матеріали до теми


Законопроєкт № 9381 про зміни у сфері енергетики та теплопостачання прийняли: чого чекати бізнесу?
Верховна Рада України 14 січня 2024 року прийняла законопроєкт № 9381 (далі – законопроєкт), що запроваджує механізм бронювання потужності, продовжує ...
Затверджено перелік науково-технічних (експериментальних) розробок для забезпечення пріоритетних державних потреб
На засіданні Уряду 17 січня 2025 року ухвалено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку науково-технічних (експериментальних) розробок в ...