Російська агресія, що триває майже 3 роки, для значної частини населення України стала найбільшим джерелом стресових розладів. Унаслідок травматичних подій, свідками або учасникам яких довелося бути, люди відчувають паніку, тривогу, стрес, страх, депресію, відчай. Саме тому дуже важливою є психосоціальна підтримка на робочому місці, оскільки вона сприяє створенню здорового та продуктивного робочого середовища, що, в свою чергу, робить бізнес ефективнішим.
Системна турбота про психічне здоров’я так само необхідна, як і турбота про фізичний стан людини, адже це може врятувати життя, запобігти травмуванню на роботі, зберегти кадровий потенціал, підвищити мотивацію й продуктивність праці, а також стати додатковим фактором привабливості для шукачів роботи та інвесторів. Психосоціальна підтримка на робочому місці має ґрунтуватися на письмовій політиці підприємства. Запровадження відповідної програми відкриє шлях до профілактики інших психосоціальних ризиків у сфері праці.
Читайте також: Перша психологічна допомога на місці катастрофи: способи підтримати людину, якщо ви стали свідком трагедії
З метою допомоги роботодавцям у цьому важливому питанні головний спеціаліст сектору з впровадження та реалізації програм ПСП управління інспекційної діяльності у Запорізькій області в 2024 році провела низку інформаційно-консультативних заходів у органах державної влади та місцевого самоврядування, на промислових підприємствах, у закладах освіти й охорони здоров’я, у благодійних організаціях, а також для фізичних осіб-підприємців. Крім того, проводилися практичні тренінги з основ першої психологічної допомоги собі та іншим у кризових ситуаціях, які базувалися на матеріалах ізраїльських колег. Як результат, певна кількість підприємств і установ уже запровадили в себе програми психосоціальної підтримки на робочих місцях в умовах воєнного й післявоєнного часу. Мета цих програм – допомогти працівникам зберегти й відновити ментальне здоров’я, підвищити ефективність праці та сприяти здоровій атмосфері в колективах.
Читайте також: Допомога у кризових ситуаціях: чого не треба робити, надаючи першу психологічну допомогу
Джерело: Управління Держпраці