Генератори для дому: що потрібно знати перед тим, як їх придбати


Генератори для дому: що потрібно знати перед тим, як їх придбати

У звʼязку із частим відключенням електроенергії в Україні таке обладнання як генератор вже не є елементом розкоші, а скоріш річ першої потреби. Перебування без електроенергії протягом тривалого часу негативно позначається на багатьох робочих процесах, і на якості нашого життя в цілому. Зараз генератори використовують не лише на великих підприємствах, а й у домашніх умовах, щоб забезпечити оселю електрикою, мати можливість приготувати їжу та інше.

З великим попитом на ринку зʼявилась велика кількість різних моделей обладнання. Та людині, що раніше ніколи не використовувала таку техніку, може бути важко вибрати відповідний варіант.

Читайте також: Безпека під час використання електрогенераторів: пам’ятка від Держпраці

На що варто звертати увагу при купівлі генератора

Генератори електричного струму повинні відповідати вимогам нормативних документів, зокрема:

  • Технічному регламенту безпеки машин, затвердженого постановою КМУ від 30 січня 2013 року № 62;
  • Технічному регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ від 16 грудня 2015 року № 1077;
  • Технічному регламенту шумового випромінювання у навколишнє середовище від обладнання, що використовується ззовні приміщень, затвердженого постановою КМУ від 4 грудня 2019 року № 1186.

Відповідно до вищевказаних Технічних регламентів виробники в обов’язковому порядку складають декларацію про відповідність і наносять знак відповідності технічним регламентам.

Генератор повинен супроводжуватися інструкціями та інформацією про будь-які особливі запобіжні заходи, яких необхідно вжити під час його складання, монтажу, обслуговування або використання. Обов’язковою вимогою є маркування типу, номера партії чи серійного номера або іншого елемента, який дає змогу ідентифікувати продукцію.

Читайте також: До уваги продавців генераторів: імпортовані без ПДВ генератори й акумулятори не можна продати без ПДВ

Також на генераторах має вказуватися найменування виробника, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстрована торговельна марка (знак для товарів і послуг) та контактна поштова адреса на продукції.

В адресі повинне зазначатися одне місце, за яким можна зв’язатися з виробником. Контактні дані наводяться згідно з вимогами Закону України від 25 квітня 2019 року № 2704-VIII «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Щоб уберегти себе від неякісного обладнання, радимо купувати генератори в спеціалізованих магазинах та офіційних дистриб’юторів.

Джерело: Управління Держпраці

Охорона праці і пожежна безпека. Друкований журнал. Передплата – 2025

Матеріали до теми


Бізнесу компенсовано 246 мільйонів гривень за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
З початку запуску програми (серпень 2023 року) понад 2900 роботодавців отримали від Державної служби зайнятості 246 мільйонів гривень компенсацій за ...
Дії персоналу на виробництві під час оповіщення повітряної тривоги
Керівник зобов’язаний видати наказ «Про дії працівників та відвідувачів під час сигналу оповіщення повітряної тривоги», в якому затверджено алгоритм дій ...
Як оплачується працівникам час перебування в укритті під час повітряної тривоги?
Якщо працівник перебуває в укритті під час повітряної тривоги та не має можливості продовжувати там свою роботу, то, відповідно до ...
Хто може впроваджувати психосоціальну підтримку на робочому місці, якщо в юридичні особі немає психолога?
Відсутність психолога у штаті – не перешкода, а лише виклик, який можна ефективно вирішити. Психосоціальна підтримка – це не лише ...