...

Фактично кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів — професія для хоробрих


В Україні у липні зафіксовано вісім випадків фізичної агресії щодо журналістів.

Про це Укрінформу повідомили у прес-службі Національної спілки журнілстів України.

“Напади сталися у Києві та області, на Дніпропетровщині, Чернігівщині, у курортних Одесі та Херсоні. Про побиття чоловіка працівниками СБУ заявляє також дружина турецького журналіста Юсуфа Інана, якого силоміць депортували з Миколаєва до Туреччини. Також зафіксовано 2 випадки пошкодження редакційного майна — у Дніпропетровській області підпалили редакцію газети «Событие», а у Сумській області згорів автомобіль журналіста-розслідувача”, — йдеться в повідомленні.

Загалом, як підкреслили в НСЖУ, відповідно до моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який вони проводять спільно з партнерськими організаціями, за 7 місяців 2018 року трапилось 53 інциденти із застосуванням сили до журналістів.

“Фактично кожні чотири дні в Україні б’ють журналістів. Маємо 53 інциденти з початку року у Києві та регіонах при відсутності прецедентів належного покарання за атаки на журналістів. І що характерно, в окремих нападах ми звинувачуємо самих силовиків. Тому рівень тривоги у журналістських колах щодо фізичної безпеки є надзвичайним”, – заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Як повідомлялося, «Індекс фізичної безпеки журналістів» — це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії щодо журналістів і медіа України. Індекс фізичної безпеки журналістів України укладається НСЖУ спільно з партнерами: ГО «Інформаційна безпека», ГО «Платформа прав людини», Академією української преси та Інститутом розвитку регіональної преси.

Джерело: Укрінформ

Матеріали до теми


Уникання небезпечних ситуацій на роботі: на Одещині проведено технічну консультацію
Впродовж технічної консультації з колективом та керівництвом ТОВ «АЛЬЯНС ХОЛДІНГ», який займається роздрібною торгівлею пальним, головний державний інспектор Південного міжрегіонального ...
Про важливість дотримання вимог законодавства з охорони праці
Головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Андрій Пілюгін провів технічну консультацію для працівників ТОВ «Істарома». Під час заходу розглянули ...