Електронний документообіг в охороні праці: нові інструменти для роботодавців у часи війни


Електронний документообіг в охороні праці: нові інструменти для роботодавців у часи війни

В умовах війни особливого значення для роботодавців набувають нові інструменти, що дають можливість, у тому числі, віддалено ухвалювати необхідні рішення з урахуванням тих викликів, які перед бізнесом ставить російська агресія та пов’язані з нею обмеження.

Аналіз стану застосування «Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» на підприємствах свідчить, що роботодавці недостатньо поінформовані про свої нові можливості.

Наказ Міністерства економіки України від 28 жовтня 2021 року № 839-21 «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» (далі — Порядок) визначає основні вимоги щодо впровадження електронного документообігу, створення та використання якого передбачено нормативно-правовими актами з охорони праці.

Розроблення документів з цивільного захисту
Індивідуальний підхід • Стислі терміни виконання • Доступна ціна
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Відповідно до пункту 5 Порядку у випадках, коли відносно документів, віднесених до Переліку документів, ведення яких передбачається у електронній формі, передбачено проставлення особистого підпису визначеної НПАОП особи, накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису такої особи.

 

Тобто допускається використовувати безкоштовні КЕПи з особистою інформацією співробітника, без прив’язки до роботодавця.

З метою консультаційної підтримки роботодавців, Держпраці розроблено пам’ятку «Як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці».

Живий журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

У пам’ятці зрозумілою мовою викладені основні аспекти щодо:

– переваг електронного документообігу;

– алгоритму дій роботодавця у разі прийняття рішення з його впровадження;

– обов’язків роботодавця.

Ознайомитись з пам’яткою можна на інформаційному порталі Держпраці (https://pratsia.in.ua) в рубриці «Рекомендації: як працювати безпечно».

Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці
Замовити 0 (800) 219-977

Водночас конкретні відповіді на запитання та практичні консультації для впровадження можуть бути більш дієві. Держпраці має певний досвід із співпраці з компаніями щодо впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці. Форма взаємодії не обмежена у виборі інструментів.

З метою консультаційної підтримки роботодавців, Держпраці пропонує безоплатну методичну допомогу щодо впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці.

Телефонна консультація з охорони праці і пожежної безпеки
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Джерело: Управління Держпраці

ФОРУМ «БЕЗПЕКА ПРАЦІ — 2024»

Матеріали до теми


Нові сучасні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізація у питаннях охорони праці
Нині, у світі швидких змін, цифровізація та штучний інтелект (далі — ШІ) стрімко трансформують підхід до охорони праці. Системи безпеки ...
Про послуги Держпраці, що доступні онлайн
Сьогодні більшість адміністративних послуг, що надаються Держпраці, доступні онлайн через зручні цифрові платформи. Чому це важливо? Цифровізація процедур дозволяє уникнути ...
Діджиталізація — це вимога часу. Впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці
Мінекономіки у 2021 році затвердило порядок впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці. Відповідний наказ міністерства від 28 жовтня ...