Експериментальні проєкти у сфері надання соціальних послуг


Експериментальні проєкти у сфері надання соціальних послуг

Постановою КМУ від 03.10.2023 р. № 1049 затверджений Порядок, який визначає механізм реалізації експериментального проєкту із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (далі — Порядок). Метою реалізації цього проєкту є визначення змісту, обсягу, порядку надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості (далі – комплексна послуга), що сприятиме:

  • підтримці психічного здоров’я населення та зниженню загального рівня стресу і тривожності серед населення;

Читайте також: МОЗ запустило сайт про роботу служби екстреної медичної допомоги

  • адаптації осіб/сімей/групи осіб, які проживають на території територіальної громади, зокрема внутрішньо переміщених осіб, до кризових ситуацій (зокрема воєнних дій, тимчасової окупації, проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру), набуттю навичок стресостійкості як комплексу особистісних якостей, що дає змогу зменшити значні інтелектуальні, вольові та емоційні навантаження без особливих шкідливих наслідків для власного здоров’я, інших людей та професійної діяльності, а також запобіганню психологічній травматизації та мінімізації ризиків психологічної ретравматизації;
  • забезпеченню комплексного підходу до надання соціальних послуг особам/сім’ям/групам осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та/або належать до вразливих груп населення, які проживають на території територіальної громади;
  • зміцненню сімейних і родинних зв’язків та розвитку батьківських компетентностей;
  • зміцненню та координації волонтерського руху;
  • підвищенню соціальної згуртованості територіальної громади.

Читайте також: Перша психологічна допомога співробітникам у воєнний і післявоєнний час

Комплексна послуга надається надавачами соціальних послуг, які є юридичними або фізичними особами – підприємцями, що включені до розділу “Надавачі соціальних послуг” Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг / їх об’єднаннями, які уклали з Фондом договори про забезпечення надання комплексної послуги.

Читайте також: Завершено імплементацію Директиви Ради 92/58/ЄЕС від 24.06.1992 про мінімальні вимоги до знаків безпеки та/або захисту здоров’я на роботі

Для учасника експериментального проєкту на конкурсній основі в межах бюджетних коштів обирається один надавач комплексної послуги за бюджетні кошти.

 

Надання комплексної послуги може фінансуватися за рахунок бюджетних коштів або шляхом співфінансування через залучення бюджетних коштів, коштів територіальної громади та/або благодійної пожертви, або лише за рахунок благодійної пожертви.

Надавач комплексної послуги формує команду фахівців (працівників, які відповідно до законодавства мають право надавати комплексну послугу та перебувають з надавачем у трудових відносинах або є залученими надавачем особами до надання послуг за договором про надання послуг) для надання комплексної послуги.

Фонд визначає надавачів комплексної послуги за бюджетні кошти на підставі результатів рейтингового оцінювання документів, які подаються надавачами соціальних послуг/об’єднаннями надавачів соціальних послуг для участі у конкурсі для реалізації експериментального проєкту.

Читайте також: МОЗ організувало навчання з надання першої психологічної допомоги

Для кожного учасника експериментального проєкту Фонд визначає окремо одного переможця конкурсу та укладає з кожним з них договір про забезпечення надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості.

Порядком також визначаються умови та порядок проведення конкурсу, вимоги до конкурсної пропозиції, документів, які конкурсант додає до конкурсної пропозиції тощо.

 

Ще однією постановою від 03.10.2023 р. № 1050 КМУ затвердив Порядок, який визначає механізм реалізації експериментального проєкту із запровадження договірної форми надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їх сімей у військових частинах (підрозділах) Збройних Сил.

Читайте також: Відкрито лінію емоційної підтримки

Джерело: Приватний підприємець


ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій

Спецвипуск № 1, 2023

  • Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
  • Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
  • Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя

Замовити

(067) 317-58-86

Матеріали до теми


Допомога у кризових ситуаціях: чого не треба робити, надаючи першу психологічну допомогу
Головний спеціаліст сектору з питань впровадження та реалізації програм психосоціальної підтримки управління інспекційної діяльності у Запорізькій області Світлана Семенова радить, ...
Особливості питань охорони праці під час ліквідації наслідків аварій та стихійного лиха
Ліквідація наслідків аварій та стихійного лиха — це процес, що потребує не лише професійної підготовки рятувальних команд, а й дотримання ...