Офіс генерального прокурора повідомляє, що директора підприємства з Київської області судитимуть за постачання неякісних бронежилетів до військової частини у Закарпатській області на загальну суму 6,4 млн грн.
Прокурори Офісу генпрокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно керівника підприємства за фактами заволодіння майном в особливо великому розмірі та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (ст. 191, ст. 209 Кримінального кодексу України).
Читайте також: Категорії ризиків, від яких захищають ЗІЗ користувачів, відповідно до вимог Технічного регламенту ЗІЗ
«Розслідуванням встановлено, що директор одного з підприємств Київщини у травні 2022 року уклав із Закарпатським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки договір про постачання 350 бронежилетів 4 класу захисту на загальну суму 6,4 млн грн», — ідеться у повідомленні.
На виконання умов договору обвинувачений організував постачання одній із військових частин Закарпатської області 350 бронежилетів, які за документами мали відповідати четвертому класу захисту.
«Згідно з висновком експертизи, зазначені бронежилети не відповідають вимогам ДСТУ (ДСТУ 8782:2018 Засоби індивідуального захисту. Бронежилети. Класифікація. Загальні технічні умови), оскільки при здійсненні пострілу з певної дистанції можливе їх пробиття», — підкреслили в ОГП.
Читайте також: Спецодяг: як організація ArmWomenNow створює жіночу військову форму
Керівник підприємства заволодів бюджетними коштами, виділеними на забезпечення національної безпеки та оборони України, на загальну суму 5,9 млн грн та в подальшому здійснив їх легалізацію.
Джерело: Укрінформ
АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
Процедура аудиту необхідна насамперед керівникові компанії, щоб:
✔ знати реальний стан справ на підприємстві щодо питань з ОП;
✔ виявити слабкі сторони системи охорони праці;
✔ підготуватися до перевірки контролюючих органів;
✔ запобігти ризикам та зберегти життя і здоров’я працівників.