Мінекономіки оприлюднило проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці». Проєкт розроблений з метою врегулювання проблемних питань проведення атестації робочих місць за умовами праці під час дії воєнного стану.
Нагадаємо, що Порядок № 442 передбачає: атестація робочих місць за умовами праці проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначається наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Тобто дата і термін проведення чергової атестації робочих місць за умовами праці визначається з урахуванням того, що вона має бути завершена до закінчення терміну дії попередньої атестації.
Згідно з пунктом 4.1 Порядку № 383 при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21 серпня 1992 року відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації робочих місць за умовами праці.
Журнали реєстрації — зручні реєстраційні форми для фіксування інструктажів
Замовити: 0 (800) 219-977
Але під час воєнного стану на деяких підприємствах неможливо своєчасно провести атестацію робочих місць за умовами праці, що позбавляє працівників права на отримання пільг та компенсацій, а також зарахування стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Тому проєктом пропонується надати можливість перенесення проведення чергової атестації, а саме строк проведення якої настав у період дії воєнного стану, за рішенням роботодавця, погодженим із профспілкою, може бути проведена протягом шести місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні. Результати атестації проведеної до введення воєнного стану в Україні продовжують діяти та використовуються у період дії воєнного стану та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування.
Письмова консультація — замовте послугу від експертів журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Для довідок: (063) 590-97-54
Читайте також:
- Звалювання дерев Як гарантувати безпечне виконання робіт
- Азотна кислота Запобіжні заходи, захист, допомога при отруєнні
- Що треба знати про профілактику мінно-вибухових травм і плани цивільного захисту на особливий період
- Чи може працівник відмовитися від відрядження, якщо йдуть бойові дії?
Джерело: БУХГАЛТЕР.UA