Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Чи буде штраф за невчасно проведену атестацію робочих місць за умовами праці?

Внаслідок воєнного стану підприємство не може вчасно провести чергову атестацію робочих місць за умовами праці. Чи буде надалі накладатися штраф за таке порушення законодавства?

Згідно з п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 р. № 442, атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше, ніж один раз на п’ять років. За порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення частиною першою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачене накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності, та громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Торгово-промислова палата України повідомила, що військова агресія російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року й до її офіційного закінчення є форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили). Відповідно до частини першої статті 617 Цивільного кодексу України, особа, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Разом із тим звертаємо увагу, що звільнення від відповідальності за порушення зобов’язання внаслідок форс-мажорних обставин (непереборної сили) не звільняє від виконання самого зобов’язання. Таким чином, після усунення вищезгаданих обставин, особа повинна виконати всі свої зобов’язання перед іншою стороною.

Джерело: Управління Держпраці



Розсилка новин