Як обчислити граничний строк експлуатації устатковання?


Як обчислити граничний строк експлуатації устатковання?

В паспорті підйомника не вказано граничний термін експлуатації, зазначено тільки рік виготовлення. Який граничний термін експлуатації підйомника?

Відповідно до Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі — Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 р. № 687 граничний строк експлуатації устатковання обчислюється від дати введення в експлуатацію за умови його поставки виробником або постачальником спеціально законсервованим для довготривалого зберігання (більше ніж протягом місяця після виготовлення).

У разі коли дата введення в експлуатацію невідома, граничний строк експлуатації устатковання обчислюється починаючи з дати його виготовлення.

Якщо граничний строк експлуатації в експлуатаційних документах не зазначено, цей строк встановлюється за організаційно-методичними документами.

Згідно з пунктом 36 Порядку після проведення експертного обстеження фахівець експертної організації робить відповідний запис у паспорті устатковання про проведення і результати експертного обстеження дозволені параметри і строк експлуатації скріплюючи його печаткою.

Відповідно до пункту 38 Порядку за висновком експертизи роботодавець приймає рішення про експлуатацію устатковання в межах продовжуваного строку безпечної експлуатації, його заміну, ремонт, реконструкцію (перебудову), модернізацію або зміну параметрів експлуатації.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


Органи державного нагляду за охороною праці: їх основні повноваження та права
Державний нагляд за охороною праці є важливим елементом системи забезпечення безпеки та здоров’я працівників на підприємствах. Ця функція покладена на ...
Вимоги безпеки для експлуатації газовикористовувального обладнання після тривалої зупинки
Експлуатація систем газопостачання природним газом та газовикористовувального обладнання повинна здійснюватися з дотриманням вимог безпеки, встановлених технічними регламентами та нормативно-правовими актами. ...
Вимоги безпеки під час первинної переробки деревини
1. Для безпечного здійснення технологічних процесів первинної переробки деревини повинні забезпечуватись послідовність та узгодженість роботи устаткування, завантаженість устаткування в межах його ...