
Навчання персоналу з надання першої долікарської допомоги є критично важливим для забезпечення безпеки на підприємствах, особливо тих, що займаються виробництвом і роботою з верстатами, механізмами та робочим транспортом. Відпрацювання цих навичок допомагає швидко реагувати на нещасні випадки і може врятувати життя до прибуття медичних працівників. Належна підготовка персоналу до таких ситуацій знижує ризики важких наслідків і сприяє підтримці безпечних умов праці.
Яким має бути порядок надання домедичної допомоги — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Упродовж останніх років статистика смертельних нещасних випадків на виробництві в Україні дещо зменшується, але все ще залишається значною. Наприклад, у 2022 році загинуло 645 осіб, що на 37 менше, ніж попереднього року. Водночас ці цифри можуть бути заниженими через те, що деякі підприємства не фіксують усі випадки виробничих травм, а надають працівникам відгули чи відпустки замість офіційного оформлення травми. За оцінками, найвищий рівень виробничого травматизму спостерігається у промислово розвинених регіонах, таких як Дніпропетровська та Донецька області.
Таким чином, регулярні тренінги та підвищення обізнаності персоналу щодо правил безпеки і першої допомоги мають стати невід’ємною частиною культури безпеки на кожному підприємстві.
За матеріалами Радіо Свобода і Порталу відкритих даних
Отруєння на виробництві й у побуті: перша домедична допомога — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»