Вода в криницях та каптажах на територіях, затоплених внаслідок теракту росіян на Каховській ГЕС, є небезпечною! Причина – «висока вода» змивала все на своєму шляху. Отже, ґрунт зі збудниками кишкових інфекцій, фекалії тварин і людей, добрива (наприклад, азотні) та інші забруднення могли потрапити в ці джерела води. Це може зробити їх непридатними до використання на багато місяців після затоплення.
Що робити, щоби убезпечитися від інфікування небезпечними хворобами чи отруєння небезпечними речовинами?
- Відмовтеся від вживання води з криниць та каптажів!
- Використовуйте для приготування їжі, господарських та гігієнічних потреб тільки безпечну воду. Безпечною може бути бутильована або привозна питна вода, або та, що очищена спеціальними засобами.
- Використовуйте також воду, яка постачається через централізовану систему водопостачання, – вона підлягає постійному моніторингу якості.
- Пам’ятайте: кип’ятіння води і знезараження її спеціальними засобами (таблетками для очищення) не позбавляє її від хімічного забруднення.
- Особливо уважно потрібно ставитися до води, яку використовують і споживають діти.
- Якщо ви маєте електричну помпу або насос, які качають воду зі свердловини, не наближайтеся до неї, поки її не перевірять електрики – це допоможе уникнути ураження струмом.
Розроблення документів з цивільного захисту
Індивідуальний підхід • Стислі терміни виконання • Доступна ціна
Воду з колодязів, відповідно до методики, доведеться відкачати, очистити стіни від нальоту, а дно – від осаду та сміття, потім – продезінфікувати. Після цього треба заповнити резервуар і знову відкачати воду. Користуватися колодязем можна лише після наступного заповнення та проведення лабораторного контролю води в ньому. До речі, процедуру очищення потрібно проводити раз на рік.
Не використовуйте воду з природних джерел, поки спеціалісти Центрів контролю та профілактики хвороб не проведуть її лабораторне тестування на вміст небезпечних речовин та збудників хвороб!
Пам’ятайте, якщо ви помітили у себе чи своїх близьких ознаки інфекційних захворювань чи отруєння, терміново зверніться до лікаря.
Раніше писали:
- Харчові продукти, що зазнали підтоплення: що з ними робити?
- Підрив ГЕС: у постраждалих регіонах відкрили пункти з тестами на холеру
- Миколаївщина: в області заборонено купатися, використовувати воду з річок, продавати рибу
- Токсичні речовини: що робити в разі отруєння невідомою речовиною
Живий журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Доступний 24/7 у смартфоні, на планшеті чи комп’ютері
Для довідок: (067) 317-58-86 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
Джерело: МОЗ
Спецвипуск № 1, 2023
- Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
- Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
- Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя