Парламентський Комітет з питань соціальної політики підтримує законодавче врегулювання домашньої праці й імплементацію положень Конвенції Міжнародної організації праці № 189 про домашніх працівників. Йдеться про підготовлений до другого читання проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників (№ 5695).
Читайте також: Врегулювання проблеми заборгованості з виплати заробітної плати: міжнародний досвід
Під час засідання Комітету зазначили, що врегулювання на законодавчому рівні питання діяльності працівників, які на умовах трудового договору виконують роботу з обслуговування домашнього господарства, має велике значення. По-перше, це захист прав такого працівника. Задля цього проєктом Закону визначаються обов’язкові умови трудового договору з домашніми працівниками (своєчасна заробітна плата у визначеному розмірі, державний захист від неправомірних дій роботодавця), а також надання додаткових прав і гарантій для домашніх працівників, які проживають у домашньому господарстві.
Читайте також: Маркування мийного засобу за новими показниками складників фосфору
По-друге, це надання можливості домашнім працівникам формувати свою майбутню пенсію. Для цього проєкт Закону передбачає їх добровільну учать у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкт за реєстраційним № 5695 у другому читанні й у цілому як Закон.
Читайте також: У разі передчасного зношення ЗІЗ роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок
Джерело: БУХГАЛТЕР.UA
АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
Процедура аудиту необхідна насамперед керівникові компанії, щоб:
✔ знати реальний стан справ на підприємстві щодо питань з ОП;
✔ виявити слабкі сторони системи охорони праці;
✔ підготуватися до перевірки контролюючих органів;
✔ запобігти ризикам та зберегти життя і здоров’я працівників.